Транспорт є - їздити заборонено: чому на Херсонщині простоюють шкільні автобуси

Транспорт є - їздити заборонено: чому на Херсонщині простоюють шкільні автобуси

Транспорт є - їздити заборонено: чому на Херсонщині простоюють шкільні автобуси Суспільне Херсон

На Херсонщині майже 7,5 тисяч дітей на навчання добираються шкільними автобусами. В області їх 212, ще 18 транспортних засобів орендовані за гроші місцевих бюджетів. Однак, після виборів не усі громади змогли прийняти на баланс шкільні автобуси, через що використовувати цей транспорт для перевезення дітей заборонено. Як вирішують ситуацію у Каховському районі, дізнавалось Суспільне.

На балансі Каховського комунального підприємства 12 шкільних автобусів, розказує Тетяна Калініченко. Наразі саме підприємство разом із майном передані на баланс Зеленопідської територіальної громади.

"Зараз триває процес оформлення реєстрації даних шкільних автобусів. По Каховській ТГ надаються транспортні послуги на сьогодні, частина дітей підвозяться, частина дітей використовують дистанційну форму навчання по всіх громадах. Це і Таврійська, тому що там три автобуси у них на території, але вони поки не використовуються, і у Каховській ТГ також проблема, тому що з Роздольного треба дітей підвозити", - розповіла начальниця відділу освіти Каховської райдержадміністрації Тетяна Калініченко.

Сільська голова Зеленого Поду Олена Пелешок розказує, на себе взяли зобов’язання утримувати комунальну установу з обслуговування навчальних закладів, щоб не залишити працівників без роботи. Питання про передачу шкільних автобусів до інших ТГ сьогодні проголосували на сесії, тепер справа за громадами, які їх прийматимуть на баланс.

"Діти підвозяться з Костогризівської і Федорівської школи, це близько 200 дітей. На даний момент у нас є власних два автобуси, які задовольняють потреби учнів Зеленопідського опорного закладу, стосовно Семенівського опорного закладу, там зараз діти навчаються за змішаною формою навчання", - розповіла голова Зеленопідської сільської ради Олена Пелешок.

Транспорт є - їздити заборонено: чому на Херсонщині простоюють шкільні автобусиСуспільне Херсон

На території Любимівської ТГ, говорить селищний голова Сергій Коновалов, 4 школи, в навчається 856 дітей, 73 з них добираються шкільним автобусом.

"Дві школи в Любимівці, одна в Василівці і одна в Софіївці. Шкільний автобус здійснює підвіз дітей з трьох населених пунктів – з Софіївки, Комишанки і Лук’янівки у школу, яка на території Василівського округу. Ми за кошти інфраструктурної субвенції пройшли тендерну процедуру на закупівлю шкільного автобуса", - розповів голова Любимівської селищної ради Сергій Коновалов.

Транспорт є - їздити заборонено: чому на Херсонщині простоюють шкільні автобусиСуспільне Херсон

Доки тривали тендерні процедури, а це 2 тижні, підвіз здійснювали орендованим автобусом, каже Сергій Коновалов. Директор Василівської школи Олег Мельниченко розповідає, раніше було два автобуси, наразі користуються одним.

"У школі навчаються в нас 198 учнів, з них на підвозі 73 дитини, це діти із села Софіївка, Комишанка і Лук’янівка. Цих дітей ми підвозимо у три ходки, тому що на сьогоднішній час в автобусі тільки 30 посадкових місць і селищна рада, і відділ освіти розробили разом маршрут, затвердили у Херсоні і на сьогодні у нас є паспорт і маршрут, за яким ми здійснюємо підвіз дітей", - директор Василівсьго закладу повної загальної середньої освіти Олег Мельниченко.

Аліна Олефір, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди