Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт. Чим він запам'ятався світу

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт. Чим він запам'ятався світу

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт. Чим він запам'ятався світу Associated Press

Засновник американського порнографічного журналу Hustler Ларрі Флінт помер у віці 78 років. За словами його брата, причиною смерті стала серцева недостатність.

Як пише BBC, Флінт помер уві сні в медичному центрі "Седарс-Сінай" у Лос-Анджелесі. Поряд із ним були його рідні та близькі. За свою 50-річну кар'єру він неодноразово потрапляв у скандали й суди та навіть отримав вогнепальне поранення "за поширення непристойностей".

Створення "безцеремонної" імперії

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт: чим він запам'ятався світуAssociated Press

1978 рік

Флінт народився в американському штаті Кентуккі в 1942 році. Він так і не довчився у школі, розпочавши кар'єру в галузі дорослих розваг. Спершу він разом із братом купив бар в штаті Огайо, де працювала його мати, і розширив його до мережі клубів для дорослих, які назвалися Hustler (у перекладі з англійської означає "безцеремонна людина", і на американському сленгу означає людину, яка займається нелегальним або напівлегальним бізнесом).

Для просування своїх клубів Флінт створив інформаційні бюлетені про них, які з часом перетворилися на повноцінний журнал. Перше видання Hustler опублікували у 1974 році. Бізнесмен розповідав, що у розпал популярності видання щомісяця купували приблизно три мільйони людей.

Від слави до скандалів

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт: чим він запам'ятався світуAssociated Press

Флінт з адвокатом у суді

Hustler — це щомісячний порнографічний журнал для чоловіків, що видається в США. Виданням журналу займається видавничий дім Larry Flynt Publications, діяльність якого простягається на багато областей медіабізнесу для дорослих. Широку популярність журнал здобув в 1975-му, коли опублікував фото папараці з оголеною експершою леді США Жаклін Кеннеді Онассіс.

Журнал приніс Ларрі Флінту не лише всесвітню популярність та багатство, але і незліченну кількість судових позовів.

Як пише The New Yourk Times, у журналі зокрема показували фото оголених жінок в принизливих позах, за що Флінта нерідко критикували феміністки, називаючи публікації жорстокими.

Одна ж з найгучніших справ була в 1983 році, коли проповідник Джеррі Флауелл подав на Флінта позов за наклеп на $ 50 мільйонів після того, як Hustler опублікував пародійну секс-карикатуру на пастора. На карикатурі, яка була псевдорекламою, персонаж, що нагадував Фолвелла, казав, що його перший сексуальний контакт був з його матір'ю у вбиральні.

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт: чим він запам'ятався світуAssociated Press

Ларрі Флінт після судового засідання, 2003

Фолвелл подав до суду на Флінта за наклеп і виграв у суді нижчої інстанції. Але справу передали до Верховного суду, де бізнесмен виграв одностайним вердиктом і посилив права на свободу слова та захист сатири в США.

Флінт виграв не одну справу і говорив: "Якщо перша поправка (до Конституції США про свободу друку. – ред.) захистить такого як я, то вона захистить всіх вас. Тому що я гірший".

Замах на вбивство

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт: чим він запам'ятався світуAssociated Press

Ларрі Флінт після поранення, 1978 рік

У 1978 році видавця підстрелили, коли він виходив з будівлі суду у Джорджії під час розгляду справи за звинуваченням у поширенні непристойностей. Внаслідок замаху у Флінта стався параліч ніг, через що бізнесмен пересувався в інвалідному візку із золотим оздобленням і підкладкою з оксамиту.

Помер засновник порнографічного журналу Ларрі Флінт: чим він запам'ятався світуAssociated Press

Ларрі Флінт, 1999 рік

У замаху підозрювали серійного вбивцю Джозефа Франкліна, який був расистом і вважав, що Флінт пропагує міжрасовий секс. Франкліну так і не висунули звинувачень у тій справі, але стратили у 2013 році за низку вбивств. Флінт виступав проти його страти.

Політика, кохання і Трамп

Флінт був одружений п'ять разів. Останній його шлюб було укладено з нинішньою дружиною Елізабет Берріос у 1998 році. У нього 5 дочок і син, а також безліч онуків і правнуків. Його історія кохання з четвертою дружиною Алтеєю Флінт, яка допомагала створювати Hustler і загинула, потонувши у ванній, потрапила у фільм "Народ проти Ларрі Флінта". Вуді Харрельсон був номінований на Оскар за виконання ролі Флінта у цьому фільмі.

Також у 2017 році Флінт пропонував $10 мільйонів за інформацію, яка може призвести до імпічменту 45 президента США Дональда Трампа.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше