Учені відтворили звучання найдавнішого духового інструмента з морської мушлі

Учені відтворили звучання найдавнішого духового інструмента з морської мушлі

Учені відтворили звучання найдавнішого духового інструмента з морської мушлі Associated Press

Група французьких вчених відтворила на записі звук одного з найдавніших духових інструментівморської мушлі, на якій, імовірно, грали стародавні люди. Науковці вважають, що вік цієї мушлі17 тисяч років.

Як пише The New Yourk Times, артефакт знайшли в печері у Франції ще в 1931 році, утім тоді археологи припустили, що це просто пошкоджена ритуальна чаша. З того часу 31-сантиметрова мушля припадала пилом в одному з місцевих музеїв, аж поки її не вирішили дослідити сучасні науковці з університету Тулузи.

Духові інструменти з мушель знаходять не вперше, утім цей екземпляр — найдавніший з виявлених. Археологи звернули увагу на експонат у 2016 році. Оглядаючи мушлю, вони відзначили кілька її особливостей: відламаний наконечник на витку (він дозволяв дути в раковину) і отвори на зовнішній губі.

Дослідження показало, що ці модифікації не випадкові: отвори виконали люди, щоб відтворювати звуки. Як припустили археологи, на інструменті грали під час здійснення ритуалів.

Учені відтворили звучання найдавнішого духового інструмента з морської мушліSciencemag

Щоб перевірити свою теорію про музичний інструмент, археологи звернулися до музикознавця, якому вдалося відтворити звуки на відповідних нотах C і D. Послухати звуки мушлі можна тут.

Музикант грав на інструменті за допомогою мундштука. Як показав аналіз мушлі, стародавні люди теж використовували його. Швидше за все, цю частину музичного інструменту робили з порожнистої пташиної кістки, на що вказали сліди органічного матеріалу поряд з отвором на мушлі.

Для визначення віку інструмента археологи провели радіовуглецевий аналіз матеріалу з печери, який знаходився в тому ж шарі, що і раковина. Наразі команда планує надрукувати 3D-копію раковини, щоб вивчати її музичну копію. Вчені також хочуть зіграти на мушлі у тій печері, де знайшли її оригінал.

Що відомо

  • Арехологи, які працювали у печері на острові Сулавесі (Індонезія), знайшли найдавніше відоме світу зображення тварини. Ним став малюнок бородавочної свині, якому 45,5 тисяч років.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше