“Педагогічний університет через 5 років може стати національним”. Кандидат на посаду ректора ЦДПУ

“Педагогічний університет через 5 років може стати національним”. Кандидат на посаду ректора ЦДПУ

“Педагогічний університет через 5 років може стати національним”. Кандидат на посаду ректора ЦДПУ ЦДПУ

У програмі Радіомайдан на Українському радіо Кропивницький кандидат на посаду ректора Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка кандидат юридичних наук, доцент Віталій Юрах розповів, що його мета – змінити статус університету і підвищити його до рівня національного. Розмову вела Леся Журавська.

– У мене не передвиборча програма, а програма дії на 5 років. І основна мета – не тільки мінімізувати ризики і вийти з кризи загальної в освіті, в якій перебуває наш університет, а змінити статус університету і підвищити до рівня національного. Він має стати флагманом освіти в центральному регіоні.

– Щоб ви продовжили з напрацювань нинішнього ректора?

– У нинішнього ректора простежується позитивний аспект його діяльності – це лібералізація діяльності факультетів, збільшення їх автономії. Відбулися зрушення в матеріально-технічному стані: реконструкція 5-типоверхового корпусу, і ми мали шалені капіловкладення в стадіон. Але я б зробив все це по-іншому. Хоча треба відзначити, що ці кошти прийшли, було зроблено цю роботу і це було позитивним.

В одному з інтерв'ю ви говорите про можливу реорганізацію факультетів, кафедр тощо.

– Я правник, дивлюся на норми закону про вищу освіту. Якщо в законі написано, що є 200 студентів, і тільки за такої умови може функціонувати факультет, як структурна одиниця, то, відповідно, якщо менше контингент, то це питання про здійснення відповідної реорганізації. Я говорив перш за все про два факультети: про мистецький і про природничо-географічний. Не є секретом, контингент цих студентів менший, ніж визначено законом. Ректор несе юридичну відповідальність за дотримання вимог закону, в тому числі формування структури. За цих умов не ухвалено рішення щодо цих двох факультетів, а воно на часі вже давно. Зрозуміло, що це було б непопулярне рішення. Але реорганізація, на мій погляд, має виглядати таким чином. Факультет мистецький має проблеми з приміщенням, має проблеми з контингентом. Ми повинні зібратися з факультетом, і запропонувати варіант: ми зберігаємо факультет, за рахунок яких ресурсів ми можемо витягти його фінансування, але звільняємось від відповідних видатків щодо утримання приміщення. Я пропоную перейти в бібліотеку, там розмістити факультет. І вирішити: у нас є рік, два, три для того, щоб системно вирішити проблему.

Та сама ситуація з природничо-географічним факультетом. Ми орендуємо приміщення, а це видатки. Я б залишив ці видатки за факультетом, запропонував би перейти до бібліотеки, а це приміщення університету, і там організувати роботу факультету. Вивільнені гроші дати на рік-два-три для виходу з кризи. А якщо ні, то об'єктивно треба вирішувати питання щодо злиття двох цих факультетів. Наступним за цим же критерієм є питання до філфаку.

Я хочу, щоб університет був прозорою, чистою, бурхливою річкою, де кожен буде мати можливості реалізовати себе. Це моя мета.

Що відомо

  • Програма кандидата на посаду ректора ТУТ
  • Другий тур виборів відбудеться 25 лютого.
  • На посаду ректора претендують семеро кандидатів:

– доктор історичних наук, професор Анна Дефорж;

– кандидат хімічних наук, доцент Євген Клоц;

– доктор філологічних наук, професор Сергій Михида;

– доктор педагогічних наук, професор Валерій Радул;

– доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк;

– доктор юридичних наук, професор Євген Соболь;

– кандидат юридичних наук, доцент Віталій Юрах.

Читайте також

  • Нові спеціальності та залучення іноземних студентів. Претендентка на посаду ректора ЦДПУ
  • "Фінансування ВИШу залежить від його місця в освітньому просторі". Кандидат на посаду ректора ЦДПУ Сергій Михида.
  • Досвід не дозволяє говорити те, що кажуть люди, які не займались менеджментом освіти, – кандидат на посаду ректора ЦДПУ Олег Семенюк.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди