Галерея Артсвіт у Дніпрі представляє виставку Давида Чичкана "Гривні альтернативні"

Галерея Артсвіт у Дніпрі представляє виставку Давида Чичкана "Гривні альтернативні"

Галерея Артсвіт у Дніпрі представляє виставку Давида Чичкана "Гривні альтернативні"

Галерея Артсвіт запрошує на персональну виставку Давида Чичкана "Гривні альтернативні", що буде відкрита з 25 лютого до 9 квітня. Вхід вільний, з графіком роботи та анонсом виставки можна ознайомитись на сторінці події в Facebook.

Давид Чичкан створює серію альтернативних гривень, на яких доповнює портрети діячів української культури та політики цитатами з їхніх творів, що розкривають погляди цих авторів на суспільний устрій.

На "купюрах" Чичкана зображені портрети інтелектуалів-модерністів, які прагнули соціальної справедливості та загальної економічної рівності, серед них – не представлений на справжніх гривневих банкнотах Михайло Драгоманов, ідеолог українського соціалізму та ідейний натхненник Івана Франка і Лесі Українки.

Галерея Артсвіт у Дніпрі представляє виставку Давида Чичкана "Гривні альтернативні"

У такий спосіб художник пропонує осмислити феномен зображення портретів історичних постатей на грошах та вчергове для своєї практики привертає увагу до емансипативних переконань авторів прогресивного українського проєкту, що залишаються революційними і сьогодні.

Давид Чичкан: “Цей перфоманс є частиною моєї основної серії, яка критикує закон про так звану декомунізацію, і звертається до революції 1905-го, українського модернізму, до часів коли народжувалися ідеї побудови соціальної країни – України, часи визвольних змагань, лівої УНР і анархічної гуляйпільської республіки. Мета перфомансу в ревізії основ і цілей української нації як соціального проекту, або, точніше сказати, повернення до основ і актуалізація цієї ретроспективи”.

Що відомо

  • Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з графікою, живописом, стріт-артом і перформанс.
  • Автор проєктів "Портрети, які говорять" (Bereznitsky Art Foundation, Київ, 2020), "Втрачена можливість" (Центр візуальної культури, Київ, 2017), "Під час війни" (Артсвіт, Дніпро, 2016). Живе та працює в Києві.
  • Галерея Артсвіт працює в Дніпрі з 2013 року і з того часу стала культурною платформою для інтердисциплінарних проектів, дискусій та репрезентацій сучасного українського мистецтва. Пріоритетним напрямком роботи галереї є пошук та просування молодих авторів. Знаходиться за адресою: вул. Січових Стрільців, 4-а.

Читайте також

Десять українських митців десятиріччя. Рейтинг Костянтина Дорошенка

Про чуттєвість, вразливість та силу через мистецтво сучасних українських художниць

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше