У перші дні лютого в Україні зафіксовано найвище споживання електроенергії за останні 6 років. Причиною зростання споживання енергії називають морози.
Про це повідомив голова комітету Верховної ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.
"У ці дні лютого спостерігається найвище споживання електроенергії за останні 6 років. Основна причина - морози. Як наслідок, ранкові та вечірні піки споживання електроенергії практично перетворилися на один довгий пік, який триває із 7-ї ранку до 23-ї вечора", – пояснив Герус.

За його словами, найбільший пік споживання припав на 18.00 8 лютого і становив 23 435 мегаватів. Головним ресурсом для компенсації пікового навантаження на енергомережі стали гідроакумулюючі електростанції.
"Щоб покрити цей пік, особливу роль відіграють гідроакумулюючі електростанції Укргідроенерго, які вночі закачують воду, а протягом дня її використовують для виробництва електроенергії. Також на 7.00-23.00 припадають основні обсяги імпорту електроенергії, і це допомагає розтягнути використання води на ГАЕС до пізнього вечора", – розповів Герус.
Що відомо
- Кабмін виділив 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
- Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
- 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
- Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.