У дошкільну групу для нечуючих дітей Житомирського інтернату припинили набір

У дошкільну групу для нечуючих дітей Житомирського інтернату припинили набір

У дошкільну групу для нечуючих дітей Житомирського інтернату припинили набір

У дошкільну групу для дітей з вадами слуху Житомирського спеціалізованого інтернату №2 наразі не приймають дітей до п’яти років.

Таке 21-го січня батьки дошкільнят обговорювали на зустрічі з головою облради. Вирішили відправити лист до кабінету міністрів, аби внести поправки до положення про спеціальну школу.

У Житомирській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №2 діє одна дошкільна група, де навчається 8 дітей з порушенням слуху з Попільнянського, Андрушівського, Новоград-Волинського, Ємільчинського, Коростишівського та Житомирського районів

Вчителька-дефектолог школи-інтернату Марина Зарицька: "Ми навчаємо дітей жестовій мові, мові слів та писемній мові. Жестова мова в житті цих дітей дуже важлива, тому що вона виступає допоміжним елементом для формування словесного мовлення. І жестова мова допомагає на ранніх етапах дитини розвивати пізнавальні процеси, активізувати спілкування комунікацію".

Батьки дошкільнят 21-го січня зустрілися з головою обласної ради. За словами бабусі вихованця школи-інтернату Наталії Шелухіної, 17-го січня на батьківських зборах керівники закладу розповіли, що на наступний рік не передбачене фінансування інтернату. "А наші діти слабочуючі, і їм потрібен ретельний догляд. Працювати із ними потрібно змалечку, бо у дорослому віці важко освоїти жестову мову. І тому ми сьогодні прийшли до голови обласної ради, щоб з’ясувати що нам робити далі".

Керівниця обласного управління освіти Лариса Шевчук сказала, що дійсно для цих дітей потрібен ретельніший догляд із народження, бо тільки так їх можна соціалізувати. "Згідно із законодавством ми не маємо право фінансувати дошкільні групи. Ми можемо їх фінансувати, якщо з місцевих бюджетів нам надійдуть гроші", - розповіла Лариса Шевчук.

За словами директора обласного департаменту фінансів Леоніда Мініча, фінансування на 2020-ний рік закладене. Гроші передбачені. Вихід із цієї ситуації – це надання міжбюджетних трансвертів із тих громад, на яких проживають діти. Таким чином, буде субвенція для обласного бюджету.

Голова обласної ради Володимир Ширма: "Не потрібно хвилюватися. Гроші, які потрібні, є. Думаю, із громад кошти надійдуть. Мамам хвилюватися не потрібно. Інше питання, що дитинна з 3-х років не може перебувати в інтернаті, бо є постанова кабінету міністрів, є відповідне положення".

У постанові кабінету міністрів про спеціальну школу, яка набрала чинності 6-го березня 2019-го року, прописано, що вихованці дошкільних груп спеціальної школи, крім дітей старшого дошкільного віку, не влаштовуються до інтернату спеціальної школи. І, за словами директора школи-інтернату Миколи Міняйла, це є проблемою. "Із 3 років масово ідуть діти. І наразі ось вже дві дитини з Коростишева та Новоград-Волинського хочуть до нас прийти, а ми не можемо узяти. Положення не передбачає. От як би всі товариства глухих з усієї України звернулися до міністерства освіти, а міністерство освіти у кабінет міністрів, щоб внести поправку до цієї графи положення – крім дітей з вадами слуху".

Голова обласної ради Володимир Ширма: "Маємо працювати так, що Міністерство освіти підготує до кабінету міністрів такий лист. Я буду говорити з головою обласної адміністрації , щоб він його підписав і направимо на Кабінет міністрів для того, щоб виправити це становище".

Автор сюжету Антоніна Тугас

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди