Якими нині є перспективи вступу України до НАТО. Заява генсека Альянсу

Якими нині є перспективи вступу України до НАТО. Заява генсека Альянсу

Доповнено
Якими нині є перспективи вступу України до НАТО. Заява генсека Альянсу
Генсек НАТО Єнс Столтенберг / Фото: nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна прагне отримати План дій щодо членства в Альянсі одночасно із Грузією.

Про це Столтенберг заявив на пресконференції 9 лютого за результатами зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

"Я не можу вам назвати конкретну дату, але можу вас запевнити, що ми будемо підтримувати євроатлантичні прагнення України, і ми будемо підтримувати Україну на шляху членства до НАТО", – зазначив він.

За словами посадовця, найбільше цьому сприятимуть демократичні реформи та боротьба з корупцією.

"У 2008 році НАТО ухвалило рішення про те, що Україні відкриті двері, і ми підтримуємо це рішення. Але ми знаємо, що фокус має зберігатися на реформах, для того, щоб запевнити, що Україна має демократичний контроль над своїми збройними силами, що вона продовжує зусилля щодо боротьби з корупцією та зміцнює демократичні інституції", – зазначив він.

Генсек наголосив, що члени НАТО сприятимуть Україні у набутті повноправного членства в організації.

"Україна, звичайно, визнана як кандидат на членство у НАТО, і члени Альянсу допомагають зусиллям України у приєднанні до Альянсу", – додав Столтенберг.

Шмигаль розповів про наміри України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україна хотіла б отримати План дій щодо членства в Альянсі разом із Грузією.

"На сьогодні, звичайно нашою короткотерміновою стратегією є отримання Плану дій щодо членства. Ми хочемо, звичайно ж, не відставати далеко від Грузії, і в ідеалі отримати разом із Грузією ПДЧ, і активно над цим працюємо", – розповів він на пресконференції.

Шмигаль нагадав, що прагнення до членства у НАТО прописане в українській Конституції та додав, що Україна активно проводить необхідні для цього реформи.

"Ми абсолютно готові, і ми робимо наше "домашнє завдання". Ми ухвалили цілу низку законопроєктів, ми продовжуємо реформувати наші Збройні сили, ми продовжуємо перехід до стандартів НАТО. Ми проводимо спільні навчання, беремо участь у спільних з НАТО міжнародних операціях. У нас дійсно дуже багато є напрацювань", – сказав він.

Прем’єр також зазначив, що під час зустрічі Столтенберг підтвердив, що Україна має перспективи увійти до складу Північноатлантичного альянсу.

"Обговорили подальші кроки на шляху України до НАТО з Єнсом Столтенбергом. Генеральний секретар НАТО сьогодні підкреслив: Двері НАТО відчинені для України й Альянс підтримує наш євроатлантичний курс", – написав він у своєму Telegram.

Шмигаль додав, що членство в НАТО є незмінною метою України та зазначив, що уряд готовий робити все можливе для досягнення цієї мети.

Що відомо

  • На початку лютого Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з очільником Державного департаменту США Ентоні Блінкеном, який запевнив у тому, що Сполучені Штати й надалі надаватимуть Україні військову та економічну допомогу.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • В Україні розпочалася підготовка до військових навчань Rapid Trident за участі 15 країн.
  • Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.

Вибір редакції

На початок