Майже половина громад на Полтавщині мають власні служби у справах дітей

Майже половина громад на Полтавщині мають власні служби у справах дітей

Майже половина громад на Полтавщині мають власні служби у справах дітей Ілюстративне фото

Майже половина громад на Полтавщині створила власні служби у справах дітей. Роблять це через реформу децентралізації, каже заступниця голови обласної адміністрації Катерина Рижеченко. У Щербанівській громаді таку службу організували на початку лютого цього року.

Жителька Щербанівської громади Вікторія Тищенко майже три роки тому стала опікункою. Оформлювати документи для цього їздила до Полтави. Нині ж звертатися може до місцевої служби у справах дітей.

Опікунка Вікторія ТищенкоСуспільне Полтава

Опікунка Вікторія Тищенко

«Раніше зверталися до районної служби у справах дітей – це далеко, це не зручно. Зараз же вона розташована на території Щербанів. Мені два кілометри йти від дому. Якщо треба і по усіх питаннях мені легше й зручніше буде звертатися сюди», ‒ каже опікунка Вікторія Тищенко.

Цю службу у громаді створили з початку лютого цього року. Раніше тут працювала уповноважена з охорони прав дітей.

Керівниця служби у справах дітей Щербанівської громади Юлія КовтонюкСуспільне Полтава

Керівниця служби у справах дітей Щербанівської громади Юлія Ковтонюк

«На службу у справах дітей наразі покладені такі функції: виявлення дітей в складних життєвих обставинах, їх облік, подальша доля щодо вирішення позбавлення батьківських прав, подальше їх (дітей, – ред.) влаштування. Діти-сироти, діти, позбавленні батьківського піклування, влаштовуються під опіку. Визначення часів побачення з дитиною між батьками, які не дійшли згоди та визначення місце проживання дітей», ‒ повідомила керівниця служби у справах дітей Щербанівської громади Юлія Ковтонюк.

Таку службу у громаді орагнізували через реформу децентралізації, каже заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина РижеченкоСуспільне Полтава

Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко

«Територіальні громади автоматично на себе перебирають відповідальність щодо дітей у громадах, тому, щоб забезпечувати свої повноваження, вони повинні створити на своєму рівні служби у справах дітей з розрахунку не менше однієї особи на тисячу дітей, що живуть у громаді», ‒ повідомила заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Та поки ж аналогічні служби у чотирьох укрупнених районах Полтавщини не розформовуватимуть, додає Катерина Рижеченко.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор ПроцикСуспільне Полтава

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик

«Законодавець не продумав до кінця дане питання, тому що його потрібно було залишати при районних адміністраціях, можливо, з розширеним штатом, можливо, з фінансуванням частково з боку громад. Тому що, якщо наша Щербанівська громада достатньо велика, то є громади, де 3-5 тисяч населення, там такі ж самі служби по закону повинні бути», ‒ каже голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

«Чотири райони і чотири служби у справах дітей не можуть забезпечувати якісно права та захист дітей так, як органи на місцях. Хто краще знає, в якому стані перебуває дитина, як не місцева влада?», ‒ каже заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Наразі в області 25 громад вже створили власні служби у справах дітей, ще дев’ять нині реєструють.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди