У Формулі-1 обговорюють пропозицію заміни кваліфікацій на спринтерські гонки

У Формулі-1 обговорюють пропозицію заміни кваліфікацій на спринтерські гонки

У Формулі-1 обговорюють пропозицію заміни кваліфікацій на спринтерські гонки AP

Без зворотньої сітки.

Керівники Формули-1 обговорюють нову пропозицію, за якої замість звичних кваліфікацій проводилися б короткі спринтерські гонки. Про це повідомляє BBC.

Розглянути пропозицію заміни кваліфікацій на спринти повинні на засіданні Комісії вищих керівників Формули-1. Найближча зустріч відбудеться у четвер, 10 лютого.

Читайте також: Ще на рік. Гемілтон підписав новий контракт із "Мерседес"

Для того, щоб пропозиція була підтримана, необхідно 28 із 30 голосів Комісії вищих керівників. Керівний орган FIA та власник комерційних прав на Формулу-1 мають по 10 голосів, ще по одному голосу можуть віддати за нововведення команди.

Що хочуть змінити боси Формули-1?

  • Відмова від класичнних кваліфікацій та їх заміна на коротші гонки, які відбуватимуться у суботу і визначатимуть розташування пілотів у неділю;
  • Кваліфікація на спринт у такому разі відбуватиметься у п'ятницю і замінить другу практику;
  • Довжина спринту складатиме третину від відстані гран-прі (близько 100 км);
  • 8 переможців спринту здобудуть залікові бали у розмірі половини від кількості, що нараховується за гран-прі (перше місце - 12.5).

Чи були подібні пропозиції раніше?

Раніше у Формулі-1 вже намагалися інтегрувати у систему змагань спринти, але необхідної підтримки це рішення не отримало. Одним із тих, хто заблокував цей варіант, був "Мерседес", який виступив проти ідеї із зворотньою сіткоюСпортсмени, які фінішують у топ-8, почнуть гран-прі у зворотньому порядку для спринтерської гонки. Проте новий план команда готова підтримати.

Президент Формули-1 Стефано Доменікалі також зазначив, що ідея із зворотньою сіткою не є більше актуальною, а керівництво потрібно "продумати нові ідеї, щоб бути більш привабливими".

"Коли ми змінювали кваліфікацію кожні пару днів [на початку 2016 року], це обпікало нам пальці. Тепер формула цілком стабільна. Ми розглядаємо, яким може бути підхід до спринтерської гонки у суботу. Думаємо, що зможемо перевірити це цього року", - зазначив очільник Формули-1.

Які плани у Формули-1 відносно спринтів?

Якщо пропозиція щодо спринтів буде прийнята, керівництво Формули-1 розпочне випробування нового формату заїздів. Вже обрано три потенційні місця для спринтів - перед гран-прі Канади, Італії та Бразилії.

За умов успіху спринтерських гонок, ідею їх впровадження замість кваліфікацій розглянуть на 2022 рік.

У Формулі-1 розраховують, що спринт викличе більше глядацького інтересу. Водночас, команди можуть на неї не погодитися, оскільки, як повідомляє BBC, керівництво гонок пропонує лише 75 тисяч доларів командам за гонку, у той час, як потенційні пошкодження є більш витратними для команд.

Що далі

  • Новий сезон Формули-1 розпочнеться у Бахрейні, 28 березня.
  • Переможцем минулого року у Формулі-1 став пілот "Макларен Мерседес" Льюїс Хемілтон. "Мерседеси" також здобули перемогу у Кубку конструкторів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика