При Президенті буде створено Раду з розвитку середньої освіти

При Президенті буде створено Раду з розвитку середньої освіти

При Президенті буде створено Раду з розвитку середньої освіти ОПУ

При Президенті України буде створено новий дорадчий орган – Раду з розвитку загальної середньої освіти, яка буде впроваджувати державні стратегії в галузі.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на відкритті форуму "Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями".

"Хочу запевнити, що в особі президента України наша освіта завжди матиме надійного союзника і навіть лобіста інтересів освітян. А тому сьогодні буде опубліковано указ про створення при президенті України ради з розвитку загальної середньої освіти", – заявив Зеленський.

Серед пріоритетів Ради буде підтримка розвитку освітньої мережі шкіл в регіонах України.

Президент наголосив, що крім розвитку середньої освіти, серед пріоритетів виконавчої влади в Україні залишаються також професійна освіта.

"Важливим напрямком залишається професійна та професійно-технічна освіта. В нашій країні критично бракує кваліфікованих працівників, а тому спільно з представниками цієї ланки була розроблена стратегія розвитку професійної освіти в Україні", – підкреслив президент.

Крім того, за словами Зеленського, уряд готує стратегію розвитку вищої освіти в Україні на наступні 10 років. Даний документ включатиме створення єдиної системи реєстрації для іноземних студентів, державну програму відновлення та розбудови студентських гуртожитків та інші довгострокові програми та заходи.

Що відомо

  • Міністерство освіти і науки проведе реєстрацію вчителів початкової школи з 18 по 21 січня 2021 року. Прогнозується, що у ній можуть взяти участь дві тисячі осіб.
  • У 2020 році сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.
  • У Державному бюджеті на 2021 рік передбачено підвищення зарплат вчителям на 26%, зокрема вчитель вищої категорії замість 10600 грн окладу буде отримувати 13400 грн.
  • Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів.
  • Міністерство освіти і науки розпочало тестування цифрових щоденників та класних журналів для шкіл України.
  • Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди