Француженка хоче повернути викрадену нацистами картину. Суд у США погрожує їй штрафом

Француженка хоче повернути викрадену нацистами картину. Суд у США погрожує їй штрафом

Француженка хоче повернути викрадену нацистами картину. Суд у США погрожує їй штрафом headtopics.com

Американський суд погрожує багатомільйонним штрафом 81-річній француженці Леоні-Ноель Меєр у разі, якщо вона не припинить спроб повернути картину, викрадену нацистами у її названого батька.

Як повідомляє The Guardian, судова суперечка ведеться між 81-річною Леоне-Ноель Меєр, колишнім президентом Галереї Лафайєт, та Художнім музеєм Фреда Джонса-молодшого Університету Оклахоми. Предметом суперечки є робота Каміля Піссарро La Bergère Rentrant des Moutons (пастушка, що приносить овець), написана митцем у 1886 році. Картину, орієнтовна вартість сягає близько 1,5 мільйона євро, подарувала американському музею місцева родина.

Нині картина художника перебуває в музеї Орсе у Парижі, проте, відповідно до угоди про передачу роботи, має повернутися в Оклахому до кінця поточного року. Меєр намагається оскаржити цю угоду та домогтися повного права на володіння полотном.

Француженка хоче повернути викрадену нацистами картину. Суд у США погрожує їй штрафом

Картина Каміля Піссарро "La Bergère Rentrant des Moutons"

Позивачі вимагають, щоб Меєр оштрафували на 3,5 мільйони доларів США. При цьому їй загрожують штрафи розміром до 100 тисяч доларів на день за неповагу до суду у разі, якщо Меєр не припинить судовий процес, який розглядає суд Франції.

Меєр заявляє, що намагається повернути картину від імені родини, яку вона втратила під час Голокосту, а також своїх померлих названих батьків.

"Місіс Меєр робить це не заради грошей. Вона робить це в пам'ять про батька, якому належала картина. Вона не хоче вішати його в вітальні, вона хоче віддати його в Музей Орсе", – повідомив виданню адвокат француженки.

Фінал справи залежатиме від того, чи скасовує угоду, підписану Меєр у 2016 році для музею Оклахоми про передачу картини з Музею Орсе на трирічну ротацію, французький закон 1945 року, який вимагає реституції творів, викрадених нацистами, їхнім законним власникам. Меєр, яка посідає дев'яте місце у списку найбагатших жінок Франції, чиї статки оцінюються у 600 мільйонів євро, стверджує, що підписала його під примусом.

"Мене викликали о 2 годині ночі, і мій американський адвокат вчинив на мене сильний тиск, щоб я погодилася на цю угоду. У мене не було вибору" – заявила вона французьким ЗМІ.

Адвокат Меєр стверджує, що угода 2016 року не може мати переважну силу над французьким законом 1945 року, який встановлює, що "жоден власник не може превалювати над законним власником роботи, викраденої нацистами". Відтак адвокат переконаний, що американський музей вважається недобросовісним власником викраденої картини.

Що відомо

  • Американська акторка Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину "Вежа мечеті Кутубії" (марокканський пейзаж) колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля.
  • Картину Боттічеллі продали на аукціоні Sotheby's за 92 мільйони доларів.
  • Британський музей Вікторії та Альберта завантажив детальні оцифровки роботи Рафаеля.

Читайте також

Про чуттєвість, вразливість та силу через мистецтво сучасних українських художниць

Башкірцева, Білокур та Путря. Історія успіху художниць з Полтавщини, які відомі на весь світ

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше