Три країни ЄС оголосили російських дипломатів персонами нон грата

Три країни ЄС оголосили російських дипломатів персонами нон грата

Три країни ЄС оголосили російських дипломатів персонами нон грата
Фото: Facebook

Німеччина, Польща та Швеція оголосили, що висилають по одному російському дипломату. Відповідні заяви оприлюднили представники зовнішньополітичних відомств цих європейських країн.

Зокрема, у Twitter Міністерства закордонних справ Німеччини зазначається, що країна вдалася до такого кроку у відповідь на аналогічне рішення російської сторони.

"Сьогодні (8 лютого – ред.) Федеральне міністерство закордонних справ оголосило співробітника посольства Росії в Берліні персоною нон грата. Цим кроком федеральний уряд відповідає на рішення Російської Федерації від 5 лютого 2021 року, коли Росія вислала кількох дипломатів ЄС, включаючи зі співробітником посольства Німеччини в Москві. Це рішення жодним чином не було виправдане. Згаданий німецький дипломат просто виконував свої функції відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини зі спостереження за розвитком в Росії законними засобами", – йдеться у повідомленні.

Аналогічне повідомлення оприлюднила міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде.

"Ми повідомили російському послу, що людину з російського посольства просять покинути Швецію. Це – чітка відповідь на неприйнятне рішення про висилку шведського дипломата, який лише виконував свої обов'язки", – зазначила вона у своєму Twitter.

МЗС Польщі долучилося до рішень, оголошених урядами Німеччини та Швеції.

"У відповідь на безпідставне вигнання польського дипломата Міністерством закордонних справ Росії МЗС Польщі сьогодні вирішило, відповідно до принципу взаємності та у координації з Німеччиною та Швецією, визнати дипломата, який працює у Генеральному консульстві Росії в Познані, персоною нон грата", – йдеться у повідомленні МЗС.

5 лютого Росія оголосила про висилку трьох співробітників дипломатичних представництв Німеччини, Польщі та Швеції через їхню участь у протестах проти ув'язнення Олексія Навального. При цьому російське МЗС повідомило, що дипломатів висилають через начебто їхню участь у несанкціонованих протестах на підтримку Навального 23 січня 2021 року.

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
  • Олексій Навальний повернувся в Росію 17 січня. Його літак сів в аеропорт "Шереметьєво". Під ФСВП пояснили затримання на паспортному контролі тим, що політик перебуває в міжнародному розшуку за порушення випробувального терміну у справі "Ів Роше". 18 січня Хімкинський районний суд Москви приговорив російського опозиціонера Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб.
  • Одразу після цього голова Європейської ради Шарль Мішель назвав затримання Олексія Навального неприпустимим і закликав російську владу негайно звільнити його.
  • 21 січня Європарламент закликав країни-члени ЄС переглянути співпрацю з Росією щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2" через арешт опозиціонера Олексія Навального.

Вибір редакції

На початок