Вводять електронні трудові книжки: що зміниться для херсонців та як отримати пенсію

Вводять електронні трудові книжки: що зміниться для херсонців та як отримати пенсію

Вводять електронні трудові книжки: що зміниться для херсонців та як отримати пенсію Суспільне Херсон

Верховна рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Згідно з ним електронні трудові книжки мають замінити паперові. Перехідний етап триватиме 5 років. У цей час можна використовувати обидва варіанти. Крім того, тепер пенсії за допомоги системи електронного обліку стажу призначатимуть автоматично. Що зміниться та як тепер отримати пенсію, дізнавалося Суспільне.

Інна Коваленко працює методисткою у Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з 2003 року. До цього жінка викладала у сільській школі географію та біологію, загалом у Інни майже 30 років педагогічного стажу і всі ці відомості внесені до її трудової книжки.

"Мені імпонує комп’ютер, робота з комп’ютером, інформація, доступ, але реалії життя показують, що віруси різноманітні, десь провід обірвало, пішов збій і може втратитися уся інформація. Коли інформація записана на ось таку паперову книжку, звичайно, не можна залишати те або те, має бути альтернатива. І в електронному виді, і залишити паперову. Знищувати їх не можна", - говорить Інна Коваленко.

Експерт із соціально-трудових відносин Сергій Кондрюк вважає, що паперову трудову варто залишити. Адже не в усіх регіонах України є інтернет:

"Буде електронний облік, проте за наполяганнями працівника роботодавець буде зобов’язаний вести і паперову трудову книжку, тобто це абсолютно звичайна подія, яка привела до сучасного ведення трудових книжок".

Сергій додає, наявність паперової трудової книжки може допомогти у разі конфлікту з пенсійним фондом при нарахуванні виплат та є доказом стажу у разі збою електронної копії. У пенсійному фонді України у Херсонській області ситуацію із переходом на електронні трудові книжки прокоментував начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Сергій Барчук:

"У нас в реєстрі застрахованих осіб на сьогодні наявні відомості про стаж, починаючи з 2004 року і про заробітну плату – з 2000 року. В деяких випадках є заробітна палата з 98 року. Для того, щоб заповнити цю прогалину до 2004 року, ми і запроваджуємо цю систему оцифровування трудових книжок і будуть люди, і роботодавці подавати ці трудові книжки через веб-портал, і ми будемо їх оцифровувати".

Автори: Еріка Авдєєва, Ольга Петренко, Оксана Хлебус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди