"Фінансування не вистачає". Плани української команди "Б" на залишок сезону Кубка IBU

"Фінансування не вистачає". Плани української команди "Б" на залишок сезону Кубка IBU

"Фінансування не вистачає". Плани української команди "Б" на залишок сезону Кубка IBU Twitter IBU_CUP

Пояснює тренер Ілля Лопухов.

Команда "Б" збірної України з біатлону свій основний старт сезону уже провела - виступила на чемпіонаті Європи. У лютому період "чемпіонатів" продовжиться світовою першістю та юніорським чемпіонатом світу, а команди "Б" змагатимуться на етапах Кубка IBU.

За повідомленнями ЗМІ, у заявку українських команд на старти в Осрблі (відбудуться два етапи Кубка IBU) потраплять по п'ять біатлоністів. При цьому квота збірної України - вісім спортсменів в особистих гонках.

Тренер жіночої команди "Б" Ілля Лопухов в інтерв'ю Youtube-каналу Biathlon News частково пояснив, чим викликана така ситуація. І одразу зазначив, що безпосередньо з команди "Б" на останні етапи Кубка IBU відправиться ще менше біатлоністів.

"Після двох етапів в Осрблі з п'яти біатлоністів тільки три найкращі поїдуть в Ріднау: фінансування не вистачає, тому тільки троє. У Ріднау буде повноцінний збір, акліматизація перед змаганнями. Плюс [до цієї трійки] приєднається хтось з команди "А" після чемпіонату світу, двох юніорок плануємо привезти з чемпіонату світу".

Лопухов також зазначив, що у чоловічій команді аналогічна ситуація.

Щодо принципів відбору юніорів для виступів на Кубку IBU, то тренер повідомив, що їх відбиратимуть за результатами на чемпіонаті світу.

"Домовленість така: мають бути гідні результати. Якщо бачимо, що найкращі фінішують на 50-х місцях, то це нецікаво. На дорослому рівні ти отримаєш ще більше. Тим більше, Кубок IBU - це тільки так звана друга ліга".

Попередній склад збірної України на Кубок IBU в лютому

  • Чоловіки: Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко, Руслан Бригадир, Андрій Доценко, Віталій Труш
  • Жінки: Катерина Бех, Ірина Петренко, Анна Кривонос, Надія Бєлкіна, Валерія Дмитренко, Анастасія Рассказова (запасна)

Що відомо

  • Спортсмени, які фінішують у топ-10 загального заліку Кубка IBU, гарантують отримання особистої квоти на останній етап Кубка світу.
  • Раніше головний тренер збірної України з біатлону Юрай Санітра обіцяв, що візьме Катерину Бех на останній етап Кубка світу в Новє-Мєсто. Якщо вона на ньому прийме участь, то пропустить Кубок IBU в Ріднау, який відбудеться одночасно із етапом в Чехії.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт