У Росії через санкції відібрали право на проведення чемпіонату світу з боротьби

У Росії через санкції відібрали право на проведення чемпіонату світу з боротьби

У Росії через санкції відібрали право на проведення чемпіонату світу з боротьби AP

У 2022 році його мав приймати Красноярськ.

Бюро об'єднанного світу боротьби (United World Wrestling) вирішило перенести чемпіонат світу, який мав відбутися наступного року в російському Красноярську.

В UWW пояснили причину відмови від проведення чемпіонату світу минулорічним рішенням Спортивного арбітражного суду Лозанни (CAS). Росії заборонено проводити будь-які міжнародні змагання до кінця 2022 року.

"Ми поважаємо рішення CAS, позицію WADAСвітове антидопінгове агентство та внесли корективи у розклад змагань відповідно до цього. У нас був позитивний досвід проведення індивідуального Кубку світу в Белграді, і ми впевнені, що Росія буде чудовим господарем турніру в 2023 році", - зазначив президент організації Ненад Лаловіч.

Замість Росії, приймати чемпіонат світу з боротьби наступного року буде Белград (Сербія). Право на проведення турніру повернуть Росії в 2023 році, проте місто, де він пройде, буде визначено пізніше.

Окрім чемпіонату світу, UWW повідомила про перенесення одного із чотирьох етапів світової серії з пляжної боротьби, який також мала приймати Росія. У найближчі тижні організація визначиться із новим місцем проведення змагання.

Дискваліфікація Росії від міжнародного спорту: що відомо

  • Термін дискваліфікації: 17 грудня 2020 року - 16 грудня 2022 року
  • Російські спортсмени на час дискваліфікації можуть виступати на Олімпіадах та чемпіонатах світу тільки в нейтральному статусі.
  • Росія не може приймати та подавати заявки на прийом великих турнірів упродовж терміну дискваліфікації. Ті турніри, що уже заплановані в Росії, повинні бути перенесені.
  • Російські чиновники не можуть відвідувати Олімпіади та чемпіонати світу.
  • РУСАДА втратила статус відповідності - можуть виникати проблеми з допінг-тестуванням спортсменів.

Що далі

  • Чемпіонат світу із боротьби у 2023 році стане першим відбірковим турніром на Олімпійські Ігри-2024. Місце на Олімпіаді в Парижі зможуть гарантувати топ-6 спортсменів у кожній ваговій категорії.
  • Минулого року чемпіонат світу-2020 не відбувся через пандемію коронавірусу. Замість цього відбувся індивідуальний Кубок світу, який приймав Белград.
  • На Кубку світі в Белграді Україна здобула 11 медалів: 1 - "золото", 1 - "срібло" та 9 "бронз".
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт