Створила вдома музей морських риб. Ганна Коваленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створила вдома музей морських риб. Ганна Коваленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створила вдома музей морських риб. Ганна Коваленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Херсон

Жителька Херсонської області Ганни Коваленко створила приватний музей морських риб. Її колекція містить манхуарі, баракуду та ще понад 60 видів морських риб.

Галина Коваленко народилася у Бурятії, дитинство провела на озері Байкал, тож природа її захоплювала з дитинства. У 13 років Галина разом з батьками переїхала до Боярки, там вона познайомилася з майбутнім чоловіком, з яким згодом поїхали на Кубу. Там жили 3 роки, потім оселилися у Скадовську.

"Я там пішла у 13 років у школу, і в школі ми познайомились. Він закінчив Київський інженерно-будівельний, а я, щоб володіти українською мовою, поїхала до Львова. У 1969 році з чоловіком поїхали на Кубу. Держбуд радянський направив у відрядження будувати об’єкти", – розповіла жінка.

Жителька Херсонщини створила вдома музей морських рибСуспільне Херсон

За словами Галини, чоловік працював 6 днів на тиждень, а на сьомий із самого ранку йшов до моря, де полював на хижих риб.

"А ми жили точно так від моря, як тут. Ласти вдів, рушницю взяв і уже в морі. І так кожну неділю він плавав. Кукан у нього, куди рибу складати. Він складав і ввечері привозив. Розкидає. Їх багато. Я дивлюся і думаю, що з ними робить. Він каже, їх треба чистити. Потім я їх формаліном оброблю і треба, щоб вони висохли всі. Я їм форму придам. Оця була пласка. Він її розрізає, три камери туди він вставляв, щоб надути її, бо вона у пласкому вигляді була, а коли вона хоче якусь рибку наколоть, то роздувається", – згадує Галина.

Галина Коваленко розповіла, що колекція була більшою, але деякі експонати вона дарувала дітям, родичам, друзям. Рибина манхуарі для неї є найціннішою.

"Це – незвичайна історична риба. Вона називається манхуарі. Доісторична щука, яка замість луски має гладеньку поверхню з такими зубами. Це всі доісторичні риби отакі були. І з академії наук до нас приїздив науковий працівник і як побачив її каже, у нас такої нема, а ми мріяли. Продайте, а чоловік каже – ні. Тисячу доларів пропонували", – зазначила Галина.

Жителька Херсонщини створила вдома музей морських рибСуспільне Херсон

Ні за які гроші продавати колекцію жінка не збирається. За словами Галини, для неї вона не має ціни, бо це – пам'ять про їхнє з чоловіком життя на Кубі.

Повне відео:

Еріка Авдєєва, Вячеслав Ходус.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше