Супербоул LV: "Бакканірс" вперше за 19 років перемогли у фіналі, Бреді вп'яте здобув звання MVP AP

Сьому перемогу у вирішальному матчі НФЛ здобув Том Бреді.

"Тампа Бей Бакканірс" стали переможцями Супербоулу LV. У вирішальному матчі "Бакканірс" здобули розгромну перемогу над "Канзас Сіті Чіфс" - 31:9.

До зустрічі "Канзас Сіті Чіфс" підходили у статусі чинного переможця Супербоулу. В минулому році у вирішальному матчі вони здолали "Сан-Франциско Форті Найнерс". Проте захистити звання найсильнішого цього разу не змогли.

До Супербоулу "Бакканірс" та "Чіфс" зустрічалися між собою у регулярному чемпіонаті. В матчі 12-го ігрового тижня "Бакканірс" програли "Чіфс". Цього разу перемогу здобули саме футболісти "Тампа-Бей".

Найкращими в складі "Бакканірс" стали Том Бреді (він у підсумку був визнаний MVP Супербоулу) та Роб Гронковскі. На їх рахунку 5 тачдаунів у вирішальному матчі.

Щодо самої гри, то ще у першій чверті "Бакканірс" здобули перевагу у 4 очки (7:3), збільшивши її до 15 за підсумками першої половини зустрічі.

"Чіфс" в кожному періоді здобували не більше 3 очок і вже перед останньою чвертю команди підходили із результатом 31:9 на користь футболістів Тампа-Бей. За підсумками матчу "Канзас" не заніс жодного тачдауну.

Вирішальна чверть виявилася безгольовою: ні "Чіфс", ні "Бакканірс" не змогли здобути очок. Після фінального свистка перемогу святкувала "Тампа Бей", яка стала першою командою в історії, що грала Супербоул на домашньому стадіоні та перемогла.

Супербоул LV

• 2 - перемога "Бакканірс" в історії НФЛ. Вперше "Тампа-Бей" здобула перемогу в 2003 році над "Окленд Рейдерс" (48:21).
  • 68 років та 127 днів - тренер "Бакканірс" Брюс Ейріанс став найстаршим тренером, що коли-небудь перемагав у фіналі НФЛ.
  • 1 - Патрік Махоумс уперше в кар'єрі закінчив матч без тачдауну та програв з різницею в більш ніж одне володіння.

Том Бреді та Супербоул

• 10 - стільки разів квотербек брав участь у Супербоулі.
  • 7 - перемог у Бреді у фіналі НФЛ та перший трофей у складі "Тампа Бей Бакканірс" (до цього він перемагав у складі "Нью-Інгленд Петріотс" в 2001, 2003, 2004, 2014, 2016 та 2018 роках). За цим показником він переважає всі франшизи в НФЛ.
  • 5 - Бреді здобув звання MVP Супербоулу. В складі "Петріотс" він визнавався найкращим в 2001, 2003, 2014 та 2016 роках.
  • 43 роки та 188 днів - Том Бреді - найстарший гравець, що виходив на поле у вирішальному матчі НФЛ.
  • 2 - перемоги у фіналі НФЛ з двома різними командами. Окрім Бреді, це вдавалося Пейтону Меннінгу ("Індіанаполіс Кольтс", "Денвер Бронкос").
  • 21 - тачдаун у Супербоулі в активі Брейді. Це більше ніж в будь-яких інших двох квотербеків разом взятих.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт