У Ватикані знайшли гробниці та похоронні вівтарі епохи Юлія-Клавдія

У Ватикані знайшли гробниці та похоронні вівтарі епохи Юлія-Клавдія

У Ватикані знайшли гробниці та похоронні вівтарі епохи Юлія-Клавдія Vatican Museum

У римському некрополі Санта-Роса, що розташований під територією сучасного Ватикану, археологи знайшли 250 поховань еліти, слуг і звільнених рабів, які датуються періодом правління давньоримських імператорів з династії Юліїв-Клавдіїв.

Про це повідомляє видання Jerusalem Post.

Як зазначається, римський некрополь стояв на нинішньому пагорбі Ватикану уздовж стародавньої Тріумфальної дороги. До цього часу археологи дослідили лише невелику територію площею близько 1000 квадратних метрів. Тут раніше знаходили кам'яні поховальні камери, надгробки тасаркофаги з іменами покійних та інші артефакти.

За словами археологів, нові відкриття дозволять отримати уявлення про життя в Стародавньому Римі, зокрема, про перехід людей з нижчих класів до вищих, а також про зміни в практиці поховань та трансформації вірувань.

У Ватикані знайшли похоронні вівтарі часів Нерона та гробниціVatican Museum

Зокрема, археологи знайшли вівтар, присвячений Флорі, який звели для покійної її батьки Тиберій Клавдій Оптат і Пассієна Прима. Пізніше на цьому вівтарі з'явився напис з ім'ям їхнього сина, Тиберія Клавдія Прокула, а також Луція Пассієна Еваріста, який був звільненим рабом і братом Пасієени Прими. Ще один знайдений вівтар був присвячений безпосередньо Пассієні Примі, яка зображена із зачіскою часів матері Нерона.

"Схоже, що у нас є група вільновідпущеників, прямо або побічно пов’язаних з сім'єю Юлія Цезаря і його нащадків", — сказав співкерівник некрополя Санта-Роза Леонардо Ді Блазі.

Поруч з похованнями сім'ї Тиберія Клавдія археологи виявили поховальну будівлю раба Алкіма, якому Нерон доручив проводити ремонтні роботи в одному з найкрасивіших театрів Рима — Помпеано. Також неподалік від цієї будівлі був знайдений похоронний храм з обличчям хлопчика Тиберія Натронія Венуста, який помер у чотири роки.

Крім того, серед знахідок учених — гробниця, що датується серединою ІІІ століття нашої ери. Вхід в до неї веде в поховальну камеру віком 1800 років, де знайшли п'ять саркофагів, а поруч з ними — сотні могил простих людей.

Що відомо

  • В Ізраїлі знайшли табличку з християнським надписом віком у півтори тисячі років.
  • Італійські археологи знайшли рештки двох чоловіків, які загинули внаслідок виверження вулкана майже дві тисячі років тому в давньоримському місті Помпеї.
  • На території Туреччини археологи розкопали могилу давньогрецького поета та астронома Арата, який жив у 315 році до нашої ери. Йому належать астрономічна поема "Явища".
  • Археологи знайшли під мексиканським містом нові частини ацтекської вежі з черепів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди