"Найголовніше, щоб прапор України піднявся в Москві". Важкоатлет Чумак - про участь на Євро в Росії

"Найголовніше, щоб прапор України піднявся в Москві". Важкоатлет Чумак - про участь на Євро в Росії

Ексклюзивно
"Найголовніше, щоб прапор України піднявся в Москві". Важкоатлет Чумак - про участь на Євро в Росії Сьогодні

Ексклюзивний коментар Дмитра Чумака для Суспільне Спорт.

Дмитро Чумак - один з лідерів збірної України з важкої атлетики. Перед стартом сезону 2020 року він перейшов з вагової категорії до 102 кг до 109 кг (саме у цій вазі будуть проходити змагання на Олімпіаді).

У новій ваговій категорії він переміг у січні 2020 року на турнірі в Римі, після чого сезон у важкій атлетиці було зупинено. За словами самого важкоатлета, в нього був час, щоб пропрацювати цю вагу.

"Я перейшов у більш важку категорію, у 109 кг. В мене був рік, щоб пропрацювати цю вагу. Вважаю, що нам із тренером це вдалося. Є ще як мінімум 6 місяців до Олімпійських ігор, і в цій категорії я вже почуваю себе досить впевнено", - сказав Дмитро.

Українець також підтвердив свою участь в чемпіонаті Європи з важкої атлетики-2021, який відбудеться в Росії. Дмитро запевним, що дуже хоче перемогти на турнірі.

"До Олімпійських Ігор у нас ще є чемпіонат Європи. Найцікавіше - те, що чемпіонат Європи буде проходити в Москві, а для нас із тренером найголовніше, щоб залунав гімн України і прапор піднявся в центрі Москви", - заявив Чумак.

Чи братимуть участь інші українські важкоатлети у чемпіонаті Європи - поки невідомо. Та цей турнір - єдиний до Олімпіади-2020.

Важкоатлет відзначив, що підготовка до Олімпіади суттєво відрізняється від того, як він готується до інших змагань. Але наголосив на тому, що часу для повноцінної підготовки в нього ще достатньо.

"Підготовка до Олімпійських Ігор дійсно відрізняється від підготовки до інших змагань, тому що це дуже-дуже масштабні змагання. У нас є ще 6 місяців, тренування йдуть щодня, два тренування на день. Ми всі разом працюємо на результат і сподіваємося досягти мети".

Що відомо

  • Чумак на попередніх чемпіонатах Європи у Спліті та Батумі двічі здобував "золото".
  • Чемпіонат Європи з важкої атлетики відбудеться в Москві у квітні 2021 року. На ньому буде розіграно 20 комплектів нагород.
  • Олімпійські Ігри в Токіо стануть другими в кар'єрі українського важкоатлета. На Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро у вазі 94 кг він зайняв 6-е місце.
  • Україну на Олімпійських іграх можуть представити не більше 2 спортсменів у чоловічих та жіночих змаганнях. Окрім Чумака, зі світовим рейтингом близькі до завоювання ліцензії Каміла Конотоп (до 55 кг), Ірина Деха (до 76 кг) та Анастасія Лисенко (до 87 кг)
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт