Об'єднаним територіальним громадам за надані населенню соціальні сервіси платитимуть

Об'єднаним територіальним громадам за надані населенню соціальні сервіси платитимуть

Об'єднаним територіальним громадам за надані населенню соціальні сервіси платитимуть

Об'єднаним територіальним громадам за надані населенню соціальні сервіси - платитимуть. На це у 2020-ому році у Міністерстві соціальної політики України закладені 150 млн грн. За кошти держбюджету та партнерів з-за кордону купуватимуть техніку для центрів надання адміністративних послуг у громадах. Про це повідомили міністерка соціальної політики Юлія Соколовська та її заступник Віталій Музиченко під час робочого візиту до Запорізької області.

Аби переконатися, що послуги надаються вчасно та якісно, посадовці відвідали центр надання адміністративних послуг у селищі Веселе, Веселівської об'єднаної територіальної громади. Як виявилося, тільки 39 із 1500 поданих на цей час звернень громадян були опрацьовані, так як дані управління соціального захисту населення райдержадміністрації не співпадають із наново введеними даними у ЦНАПі. Затримка з оновленням даних пов’язана також і з тим, що у всіх департаментах та відділах райдержадміністрацій вже розпочалися скорочення штатів.

Віталій Музиченко, заступник міністра соціальної політики

Віталій Музиченко, заступник міністра соціальної політики

"Дійшли до тієї точки, коли ОТГ фізично спроможні брати на себе функцію фронт-офісу. Для цього звичайно потрібно із ними працювати, звичайно потрібно вибудовувати комунікацію, і навчати саме основне людей, які мають на місцях брати цю функцію. Залишилося доопрацювати, виходячи з тої практики пропозиції і зауваження, які є під час того, як суб'єкти експлуатації пілотували майбутній програмний продукт", - каже заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

ЦНАП у Веселівській ОТГ запрацював у 2016-ому. Всі наявні послуги там впровадили у 2018-ому. Чотири місяці тому почали видавати закордонні паспорти, реєструвати нерухоме майно всім охочим у Запорізькій області, а також мешканцям сусідніх, зокрема Херсонської. Нині там працює нова послуга зі 111-ти наявних - «Соціальна громада». Про неї розповіли під час наради у Веселівській селищній раді. Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська та її заступник Віталій Музиченко повідомили, що кошти на техніку для ЦНАПів у міністерстві передбачені.

Тетяна Овдієнко, начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Веселівської громади

Тетяна Овдієнко, начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Веселівської громади

"Міністерство визначило перелік послуг перелік ЦНАПів по Україні, яким буде надано іще одне нове обладнання - це по видачі водійських прав, заміна водійських прав і первинній реєстрації транспортних засобів. І ми попали в цей перелік, як один із чотирьох ЦНАПів, яким це обладнання буде найближчим часом надане", - розповіла начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Веселівської громади Тетяна Овдієнко.

Також під час візиту до Запорізької області посадовці відвідали дитячий будинок сімейного типу у Мелітополі. Зокрема, родину Максименків, де виховують семеро дітей з притулку та інтернату. Дев'ятикімнатну квартиру на вулиці Бадигіна придбали у 2018-ому році державним коштом. Крім того, міністерка зайшла в гості до сироти Юлії Іванової, яка оселилася в цій же новобудові. У грудні минулого року в Мелітополі ключі від 23-ох квартир отримали діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Цьогоріч усиновлювачам та піклувальникам збільшили виплати, але коштів ще ніхто не отримав. Перші виплати мають бути наприкінці січня та у лютому.

Юлія Соколовська, міністерка соціальної політики

Юлія Соколовська, міністерка соціальної політики

"Технічно відбулося, що в нас законодавчо відбулося із січня, а на січень збиралися дані в грудні. Тому в січень ми і технічно не змогли провести це збільшення виплат. Вчора я говорила зі своєю заступницею, з нашим ай ті департаментом, щоб у цьому місяці нарахування не здійснювалися. Доки не буде це нарахування збільшене. Коли ми для ДБСТ і прийомних сімей Постановою Кабінету Міністрів збільшили виплати. А для дітей, які знаходяться під опікою, це законодавством, тобто в законодавстві визначена сума і нам законом Верховної ради в другому читанні, у першому читанні ми вже проголосували цей закон. І збільшити виплати для дітей. Які знаходяться під опікою", – зазначила міністерка соціальної політики Юлія Соколовська.

Також очільниця Міністерства соціальної політики та її заступник ознайомилися із умовами реабілітації дітей із інвалідністю у інклюзивно-ресурсному центрі, побудованому у Мелітополі коштом фонду родини Порошенків.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди