Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджет

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджет

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджет Суспільне Львів

У першій половині 2021 року має запрацювати нова структура Львівської міської ради. 4 лютого міські депутати скоротили кількість заступників та реорганізували деякі підрозділи.

Як працюватиме міська рада та чи вплине скорочення заступників на бюджет міста з'ясовували кореспонденти Суспільного.

На сесії першим заступником міського голови обрали Андрія Москаленка. Тепер його посада — заступник із економічного розвитку. До того, впродовж останніх 5 років, він був заступником міського голови із питань розвитку.

Андрій МоскаленкоСуспільне Львів

Андрій Москаленко

"Напрямок є доволі масштабним, великим, також із позиції першого заступника, так само це координація ряду напрямків. Зокрема, ті які я робив, буду продовжувати координувати. Це в галузі культури, історичної спадщини, інших напрямках. Головні напрямки відповідальності — це департамент фінансової політики, департамент економічного розвитку, а також інформаційні технології та індустрія гостинності. Також, реалізації великих інвестиційних проєктів", — розповів Андрій Москаленко.

Нові структурні зміни прийняла сесії міської ради. Відтак, тепер міський голова Львова матиме не 7, а 5 заступників. Залишаться керуючий справами виконкому та секретар ради. Такі рішення Андрій Садовий пояснює вимогою часу.

"Ми відчуваємо настрої у суспільстві. Є такий сьогодні тренд – має бути менше заступників. Попрацюємо півроку, подивимося. Буде позитивний ефект – гуд. Люди, які працювали заступниками, вони матимуть можливість продовжувати роботу на інших посадах", — говорить мер Андрій Садовий.

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджетСуспільне Львів

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджет

Окрім цього в структурі міської ради з'явилися нові підрозділи. Відтак, створять, до прикладу, департамент міської мобільності та вуличної мережі. Також реорганізують департамент з питань поводження з відходами – тепер він буде управлінням. А управління "Секретаріат ради" – стане департаментом. Також змінилося підпорядкування деяких підрозділів.

"По структурі відбулись певні зміни, наприклад, управління комунальної власності буде працювати у містобудівному блоці. Ми коли шукаємо інвестора для забудови, щоб ми разом могли давати і майно, і землю та нові робочі місця. Управління культури та управління молодіжної політики буде в департаменті розвитку і підпорядкуванні гуманітарного заступника", — пояснює Андрій Садовий.

Через зміну структури зменшиться і кількість працівників, які можуть працювати у міській раді – з 1810 до 1710 людей, каже директорка міського юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджетFacebook Гелена Пайонкевич

Нова структура Львівської міськради. Що зміниться і як це вплине на бюджет

На запитання чи вплине скорочення заступників на міський бюджет відповідає:

"Це буде виходити залежно від зарплати кожного заступника, цієї суми не буде передбачено у штатному розписі, але чи це вплине глобально якось відчутно на міський бюджет..швидше ні, ніж так".

Політолог Ігор Вдовичин каже, що після таких структурних зміни чиновники міської ради мали б впоратися із своєю роботою.

"Якщо згадати Івано-Франківськ. Там є 10 заступників. Це пояснено тим, що мер Марцінків намагається шукати компроміси із різним політичним середовищам і надав ці посади. Із певної політичної доцільності у Львові було б вигідно прийняти таку структуру, щоб продемонструвати компромісність Андрія Садового", — коментує ситуацію політолог Ігор Вдовичин.

Усі зміни в структурі Львівської міськради мають відбутися впродовж першої половини цього року.

Читайте також: Депутати затвердили новий склад виконавчого комітету Львівської міської ради
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди