На Херсонщині у Скадовському районі з грудня 2020 року не призначають старост двох сіл: які причини

На Херсонщині у Скадовському районі з грудня 2020 року не призначають старост двох сіл: які причини

На Херсонщині у Скадовському районі з грудня 2020 року не призначають старост двох сіл: які причини Суспільне Херсон

5 лютого у Скадовську мала відбутися 8 позачергова сесія міської ради. На ній планували вирішити кадрові питання – призначити старост у Благодатному та Олександрівці. На засідання прийшли 12 депутатів.

На сесію прийшли жителі Благодатного. Житель села Радісне Григорій Козак каже – від моменту обрання нового депутатського корпусу у Скадовську, депутати досі не проголосували за старосту їх громади.

"Не знаю, чому так сталося. У нас староста взагалі проробила 10 років секретарем. Того ми пропонуємо старосту. А от частина депутатів від різних політичних сил уперлися зовсім за другого, кого громада практично не хоче".

У залі сьогодні зареєструвалися 12 депутатів із 26. Щоб засідання було правочинним, потрібно. 3 фракції майже у повному складі не прийшли на сесію. Голова фракції "Слуга народу" Олександр Касьяненко телефоном розповів, чому він і його однопартійці не прийшли.

"Коли я вчора дізнався, що буде сесія, я вже виїхав зі Скадовська, у мене були плани по Херсону. Я ж не можу постійно знаходитися і чекати, коли відбудеться сесія. По старостах, є там проблема з однією, це Яворська, це Благодатненська сільська рада. По причинах некомпетентності цієї людини депутати і я особисто голосую, я не підтримую її кандидатуру. Я вважаю, якщо вже не одна сесія проходила і не підтримували цю кандидатуру. Я пропонував висунути якусь іншу кандидатуру від вашого населеного пункту і за неї проголосують. Чому так не роблять, я не розумію".

На Херсонщині у Скадовському районі з грудня 2020 року не призначають старост двох сіл: які причиниСуспільне Херсон

Алла Яворська, чию кандидатуру не підтримує більшість депутатів Скадовської міської ради і на чию підтримку до зали прийшли близько 20 жителів Благодатненської громади говорить, що її не призначають старостою через політичні мотиви:

"Я взагалі думаю, що наші села стали просто заручниками політичних ігор, домовленостей, які відбуваються на даний момент у міській раді".

Іван Бірюк прийшов підтримати Аллу Яворську. Говорить, на сьогоднішній день господар – громада і вона має право обирати. Порушується конституційне право громади і люди доведені до відчаю.

Представник від Олександрівки Віталій Марчук, яка також поки без старости, приніс листа на підтримку кандидатури Олександра Ліфанцева із підписами жителів громади:

"10 років просиділи просто і ще 10 років просидимо і буде все село біда. Фури, ямкові ремонти, це ніхто не робить. Нам треба зберегти хоча б те, що у нас є".

На Херсонщині у Скадовському районі з грудня 2020 року не призначають старост двох сіл: які причиниСуспільне Херсон

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв розповів, що це вперше, коли сесія нинішнього скликання не відбулася:

"Протистояння триває з 2-ї сесії. З моменту обрання старост. Тоді не затвердили на посаду старост двох сіл. Вісім затвердили, два не затвердили. Тобто ця ситуація по 2 селам практично триває з 8 грудня і фактично така ж сама ситуація триває і по заступниках міського голови".

Херсонський політолог Дементій Білий телефоном прокоментував ситуацію так:

"Ситуація у Скадовській міській раді та Скадовській територіальній громаді, на жаль, є типовою для багатьох громад України після цих партійних виборів. Бачимо на прикладі Скадовської міської ради негативні сторони партійної системи виборів, введеній у нас на цих місцевих виборах. Ці негативні сторони стосуються, у першу чергу, того, що депутати часто представляють інтереси не виборців, а своїх партійних керівників. І це сталось тому, що виборці голосували не за партії, а партійні списки набирали керівники. Ось яскравий приклад, у Скадовській міській раді є депутат, за якого проголосувало 12 виборців. Звісно, він не несе відповідальності перед своїми виборцями. Єдиний шлях - шукати компроміс. Це - єдиний шлях. Цей компроміс може бути важким, але необхідним".

Наступна чергова сесія у Скадовську має відбутися 24 лютого, де, за словами міського голови, мають повернутися до кадрових питань.

Наталія Тимофєєва, В’ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди