32-річний Ларс-Гельге Біркланн оголосив про завершення кар'єри

32-річний Ларс-Гельге Біркланн оголосив про завершення кар'єри

32-річний Ларс-Гельге Біркланн оголосив про завершення кар'єри AP Images

Він вигравав "золото" чемпіонату світу та "срібло" Олімпіади.

Норвезький біатлоніст Ларс-Гельге Біркланн завершив активну біатлонну кар'єру. Про своє рішення він повідомив у соціальних мережах.

"Після нудного минулого сезону з хворобами та поганою формою, я усе літо та осінь намагався повернутися до хорошого стану. На жаль, у мене не вийшло, тож зрозумів, що цей період життя має завершитися", - написав Ларс-Гельге.

32-річний біатлоніст не виступав в сезоні 2020/21, а його останніми стартами залишаться гонки на етапі Кубка IBU в Раубічах (сезон 2019/20). У двох останніх гонках Біркланн фінішував на другому місці.

Ларс-Гельге був членом основної збірної Норвегії упродовж дев'яти років. Він виступав на етапах Кубка світу з сезону 2011/12 до 2019/20. Його найкращий результат у загальному заліку - 14-е місце, сезон 2017/18.

На етапах Кубка світу Біркланн ніколи не підіймався на подіум в особистих гонках, хоча тричі був четвертим. У його активі - 18 особистих подіумів на етапах Кубка IBU.

Біркланн був стабільним учасником естафетної норвезької четвірки в проміжку з 2015 по 2018 роки. Загалом в його активі 18 командних подіумів на етапах Кубка світу, а також "срібло" Олімпіади-2018 в естафеті та "золото" чемпіонату світу-2019.

Ларс-Гельге - один з найкращих снайперів минулого десятиріччя в біатлоні. У жодному з сезонів на етапах Кубка світу точність його пострілів не падала нижче 80%, а в свою найкращу зиму (2017/18) він стріляв з точністю 88.8%.

"Це була чудова, складна та неймовірна подорож як на американських гірках, яка розпочалася майже 24 роки тому. Останні 14 років, я повністю присвятив своє життя професійному спорту. У мене ніколи не було плану "Б", я вкладав усю душу в спорт. І хоча я прагнув більших результатів упродовж шляху, моя кар'єра в загальному перевершила усі сподівання та цілі, які у мене були в дитинстві", - зазначив Ларс-Гельге.

Хто завершив кар'єру упродовж / після сезону 2020/21

  • Чех Онджей Моравець ще навесні 2020 року заявив, що не буде змагатися до Пекіну-2022, натомість завершить кар'єру після завершення сезону 2020/21.
  • "Я не можу і не буду довше ігнорувати цей сигнал". Німець Сімон Шемпп оголосив про завершення кар'єри.
  • Ларс-Гельге Біркланн став третім біатлоністом, який уже офіційно завершив кар'єру у цю біатлонну зиму.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу