Гвинтокрили не літають: куди поділася санавіація Хмельниччини

Гвинтокрили не літають: куди поділася санавіація Хмельниччини

Гвинтокрили не літають: куди поділася санавіація Хмельниччини УНІАН

Від відділення «Санавіації», що розташовується на території Хмельницької обласної лікарні, нині залишилася лише назва. Про це Суспільному розповів заступник директора комунального підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Юрій Донюк.

За його словами, раніше спеціалісти відділення на невідкладні виклики в райони області вилітали на гелікоптерах, аби транспортувати ними важких хворих або надати допомогу пацієнту на місці події. Зараз же обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має кілька реанімобілів з покращеним медичним забезпеченням для обслуговування таких невідкладних випадків.

«Для підтримання життєдіяльності людини в спецавтомобілі є дефібрілятор, перфузор, відсмоктувач, набір шин, реанімаційна валіза. При виїзді кожна машина також забезпечується певним набором медикаментів», - так розповідає про реанімобіль виїзної консультативної спеціалізованої медичної допомоги старший фельдшер відділу консультативної допомоги Сергій Яцишин.

Чоловік додає: «Не так давно було транспортування з польського кордону нашого заробітчанина, який отримав отруєння парами хімічних речовин, в Польщі у нього була зупинка серця. Ми його забирали сюди, на батьківщину, транспортували до Дунаєвецької районної лікарні».

У складі диспетчерської служби Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф наразі діє єдина центральна оперативна диспетчерська служба по відділу виїзної консультативної допомоги.

«Туди надходить виклик з районної лікарні, ми формуємо бригаду в залежності від профілю, який потрібний тій чи іншій районній лікарні. До 40 хвилин збирається бригада і виїжджає на місце події, на місце виклику. Бригади в нас можуть формуватися хірургічного, терапевтичного профілю. Такі бригади замовляє районна лікарня, в якій трапилася ситуація, коли кваліфікації спеціалістів, які знаходяться на другому рівні, не вистачає і вони кличуть на допомогу спеціалістів більш вищої кваліфікації», - пояснює заступник директора з оперативної роботи КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Юрій Донюк.

За його словами, медики такої бригади можуть як надавати консультативну допомогу, так і оперувати хворого на місці, в районній лікарні.

«Але якщо потрібне надання більш висококваліфікованої допомоги, то хворого, в супроводі бригади спеціалістів, транспортують в обласну лікарню», - додає Юрій Донюк.

Медиків спецбригад пересадили з гвинтокрилів у сучасні реанімобілі, каже фельдшер Сергій Яцишин. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Медиків спецбригад пересадили з гвинтокрилів у сучасні реанімобілі, каже фельдшер Сергій Яцишин. Фото: Суспільне. Поділля.

За словами Олега Юрчишина, завідуючого реанімаційно-консультативним центром КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня», у них є дві бригади – педіатрична і неонатальна, які обслуговують центральні районні лікарні області.

«Ними обслуговується десь 700 – 800 викликів за рік. У 2020 році було приблизно 399 викликів педіатричної бригади, і понад 350 викликів неонатального профілю. Якщо в якомусь районі народжується дитина, яка потребує надання медичної допомоги спеціалістом вищої кваліфікації, вони викликають нашу бригаду», - говорить Олег Юрчишин.

Виклики є різні, в тому числі діти після ДТП, з черепно-мозковими травмами, отруєннями, розповідає дитячий анестезіолог-реаніматолог Хмельницької обласної дитячої лікарні Андрій Коломієць.

«Був випадок, коли травматичною зброєю був здійснений постріл дитині в голову. Дитина з проникаючим пораненням головного мозку була транспортована із району в Хмельницький, в обласну дорослу лікарню. Під час транспортування в пацієнта сталася зупинка дихання, було надано невідкладну допомогу, перевели дитину на штучну вентиляцію легень. При приїзді у Хмельницький, їй зробили комп’ютерну томографію і направили на операцію до Хмельницької обласної лікарні», - розповідає про роботу спецбригади Андрій Коломієць.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди