У 2020 від онкології в області померли 1755 осіб, це на 6% більше, ніж у 2019 році. Про це розповів медичний директор обласного клінічного онкологічного диспансеру Володимир Недошитко.
“Потрібно дивитися чим ми харчуємось, а також куріння виноситься на першу чергу. Вірусні захворювання ведуть до мутацій клітин і обумовлюють розвиток ракового процесу. Від вірусів нажаль ми вберегтися не можемо. В жінок доведені захворювання шийки матки із папілома вірусу має місце естетика статевих стосунків”, – каже Недошитко.
За його словами, торік на Тернопільщині онкологічні захворювання виявили у майже 3 з половиною тисяч людей. З них – 1321 жінка, решта чоловіки.
Завідувачка поліклінічного відділення онкодиспансеру Любов Самбор розповіла, що в області серед онкологічних захворювань у жінок найчастіше діагностують рак молочної залози, у чоловіків – рак легенів. Вона розповіла, про симптоми раку на ранніх стадіях.
“Ранній рак не має особливих ознак, але пацієнти повинні звертати увагу на своє самопочуття, втрата ваги. У жінок контактні крововиділення, збільшення місячних, болі, особливо хронічні в малому тазу. Що стосується чоловіків затримка сечі, незрозумілі кров’янисті виділення з сечею”, – Самбор.
4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком. Його в 2000 році проголосив “Міжнародний союз по боротьбі з онкологічними захворюваннями”. Його мета – розповісти людям про онкозахворювання, привернути увагу суспільства до запобігання раку, його виявлення та лікування.
Що відомо
- 3 400 нових випадків онкозахворювань зафіксували за рік у Тернопільському обласному онкодиспансері.