У Миколаєві видали книгу, яка допоможе у роботі з дітьми з інклюзією

У Миколаєві видали книгу, яка допоможе у роботі з дітьми з інклюзією

У Миколаєві видали книгу, яка допоможе у роботі з дітьми з інклюзією Суспільне Миколаїв

Книгу "Практичний психолог в інклюзивно-ресурсному центрі. Методичні рекомендації" у січні видали миколаївські психологи. В ній зібрані поради щодо роботи з дітьми з інклюзією. Посібником вже користуються у десяти областях України.

Дар’я Коломейченко шість років працює практичним психологом у ЗОШ №6. У закладі вже чотири роки навчається школяр з інклюзією. За словами Дар’ї, вона активно користується книгою у роботі з ним, навіть в умовах карантину. За допомогою QR-кодів, які є у видання, шукає вправи та застосовує їх на практиці.

"Якщо батьки, школа та психолог будуть співпрацювати, тоді буде результативна робота", ‒ сказала Дар’я Коломойченко.

Сину Тетяни Заборної сім років. У хлопця затримка психо-мовленнєвого розвитку. З її слів, важливо, щоб психологи завжди були на зв’язку та допомагали дистанційно займатися з дитиною.

"Коли мама стикається з цим, коли не розумієш, чому в один день дитина добра, весела, а в інший її щось турбує або є якісь проблеми, то я можу подзвонити або прийти і мені дадуть поради в тій чи іншій ситуації", ‒ розповіла Тетяна Заборна.

У Миколаєві видали книгу, яка допоможе у роботі з дітьми з інклюзієюСуспільне Миколаїв
Читайте також: "У Миколаєві перевірили геріатричний пансіонат щодо законності перебування в закладі людей"

Ідея створити посібник, у якому буде зібрано мінімум теорії та максимум практичних вправ, належить психологу комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №3» Дмитру Прасолу. За його словами, книга буде корисною і для людей, чия діяльність пов’язана з освітою і для батьків, які виховують дітей із особливими освітніми потребами.

"Це, звичайно, практична робота. Багато питань стосуються проведення комплексної оцінки розвитку дітей, налагодження контакту з дітьми з особливими освітніми потребами, тому що необхідно враховувати їхні особливості, і це, знову ж, робота з батьками. Є деякі питання щодо того, як діти реагують в умовах дистанційного навчання", ‒ розповів Дмитро Прасол.

У Миколаєві видали книгу, яка допоможе у роботі з дітьми з інклюзієюСуспільне Миколаїв

200 примірників надрукували, 100 з них вже розійшлися у десяти областях України. У книзі 18 розділів, особливістю є QR-коди, за якими психологи без складнощів можуть відшукати необхідні методики.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди