Співак Postman випустив пісню про Антарктиду у співпраці зі станцією “Академік Вернадський”

Співак Postman випустив пісню про Антарктиду у співпраці зі станцією “Академік Вернадський”

Співак Postman випустив пісню про Антарктиду у співпраці зі станцією “Академік Вернадський” https://www.facebook.com/AntarcticCenter

З нагоди 25-річчя української антарктичної станції “Академік Вернадський” український співак Postman (Костянтин Почтар) випустив пісню “Антарктида”. Кліп на неї змонтовано з відео, що відзняли українські полярники під час 25-ої Української антарктичної експедиції.

За словами Postman, він написав пісню про ізоляцію, надихнувшись документальним фільмом про нарвалів.

- Більшу частину року вони проводять у напівзамерзлих річках, відрізані від океану. Коли настає весна, крига тріскається і цими тріщинами нарвали випливають у відкритий океан, спарюються, харчуються і знову повертаються у протоки, які згодом замерзають. Ця історія дуже резонувала з 2020 роком, локдаунами й коротким та насиченим літом, - цитує співака Платформа. - Я давно стежу за діяльністю станції “Академік Вернадський” і дуже тішуся новинам звідти. Хочеться, щоб про її існування дізналися більше людей і в Україні, і за її межами. Коли я написав пісню, то відправив її у повідомленні до НАНЦ. Вона сподобалась полярникам, і ми домовились спільно зробити кліп.

Національний антарктичний науковий центр зазначив, що вдячний співаку за кліп і пісню.

- Сподіваємося, вони не залишать вас байдужими. Антарктида стає ближчою! - сказано у заяві пресслужби центру.

- Вона є чудовим дарунком до 25-річчя станції, – сказав директор НАНЦ Євген Дикий. Спільний проєкт Postman та Національного антарктичного наукового центру.

Купили за фунт

У 1996 році Україна отримала станцію “Академік Вернадський” від Великої Британії. На той час послом України у Британії був видатний вчений-біохімік, академік АН України, директор інституту біохімії імені Палладіна Сергій Комісаренко. І він, наче, попросив подарувати Україні станцію “Фарадей”, яку британці вирішили виставити на аукціон. Ті відповіли, що подарувати не можуть, але можуть продати за один фунт. Так і сталося.

Станція "Академік Вернадський" у 2020 році.http://uac.gov.ua/

Станція "Академік Вернадський" у 2020 році.

1996 рік - перші тижні існування української антарктичної станції "Академік Вернадський".http://uac.gov.ua/

1996 рік - перші тижні існування української антарктичної станції "Академік Вернадський"

Станція імені Вернадського знаходиться у самому теплому місці на Антарктиді, тому для наших науковців є багато можливостей проводити наукові дослідження.

Полярники вивчають тварин та рослини океану, проводять досліди з фітопланктоном, який розповідає про потепління та бореться з ним. Досліджують льодовики, горні породи та озера, які знаходяться під товщею льоду. У інтересах геофізиків з “Вернадського” - рух тектонічних щитів, які викликають землетруси в Азії та Океанії. Також вони щогодини роблять метеозведення для агентств, що займаються освоєнням космосу й для авіакомпаній.

На українській станції ведуться спостереження за глобальною зміною клімату та озоновою дірою.

Міжнародна конференція з питань дослідження Антарктики відбудеться в Україні

Святкування 25-річчя роботи української станції “Академік Вернадський” відбувається на державному рівні. У лютому заплановані урочисті заходи, а до літа 2021 року має відбутися міжнародна науково-практична конференція з питань дослідження Антарктики. Указ про це президент Володимир Зеленський підписав 29 січня.

Читайте також

Віртуальний 3Д-тур станцією Вернадського

Українські полярники відкрили підльодову печеруhttp://uac.gov.ua/

Українські полярники відкрили підльодову печеру

Українські науковці в Антарктиді вивчають флору та фауну океануhttp://uac.gov.ua/

Українські науковці в Антарктиді вивчають флору та фауну океану

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше