Олександру Двірному з Корсунщини – 85 років. Чоловік не склав руки і довірився лікарям – йому видалили доброякісну пухлину передміхурової залози, що у шість разів перевищувала розмір передміхурової залози.
Олександр Двірний з центру онкоурології виписався після двох тижнів лікування. Розповів, що, мусив лягти на операцію, тому що не міг терпіти біль:
“У мене вже не було іншого виходу, тільки треба було їхати в онкодиспансер і довіритися лікарям. Надії на те, що я зміг би жити без опереції не було".

Операції чоловік не боявся, тому що лікарі переконали, що все буде добре
"Я їм вірив, ішов на операцію наче не мене везуть, а когось іншого. Слава Богу, все добре, принаймні на сьогодні”, – розповів чоловік.
Читайте також: "Я хотів жити, тому тримався зубами": черкасець про те, як поборов рак
Із лікарні його забирав син Юрій. Розповів, що спочатку батько сумнівався щодо операції, але потім погодився:
“Говорив, що, може, воно йому вже і не треба. Але ми хочемо, щоб він жив далі. Він аж плечі розправив, такий став герой. Сподіваємося, все буде добре”.

За словами лікаря Романа Морару-Бурлеску, щороку у трьох сотень черкащан виявляють діагноз рак передміхурової залози.
“Ця хвороба дуже легко виявляється. ЇЇ зараховують до так званих візуальних форм раку, – пухлин, які можна побачити, для яких не потрібне дороговартісне обстеження. І при стандартному профілактичному обстеженні в уролога, яке чоловіки мають проходити щорічно, її можна побачати”.

Зі слів лікаря, одужання пацієнтів на 50% залежить від їхнього емоційного стану.
В Україні щороку фіксують 3-4 тисячі людей, які мають рак передміхурової залози, 65% із них звертаються на 3-4 стадії хвороби:
“Ми знаходимо дуже пізно, коли ми вже не можемо радикально пролікувати, тому що вони вчасно не звертаються до уролога або до онкоуролога і в наших чоловіків немає культури профілактичних обстежень”.
За статистикою, щодня в Україні від цієї хвороби помирає людей.