У Києві попрощалися з режисером Сергієм Проскурнею

У Києві попрощалися з режисером Сергієм Проскурнею

Оновлено
У Києві попрощалися з режисером Сергієм Проскурнею Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

У Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві відбулася церемонія прощання з режисером Сергієм Проскурнею. Митця поховали на Байковому кладовищі під оплески шанувальників.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.

Поблизу собору зібралося близько 50 людей, серед яких друзі та колеги Сергія Проксурні. Провести в останній шлях режисера прийшов також колишній міністр культури Євген Нищук.

У Михайлівському соборі в Києві розпочалося прощання з Сергієм ПроскурнеюФото: Каріна Бугайченко, Суспільне

Друзі Сергія Проскурні на прощанні біля Михайлівського собору. Київ, 4 лютого 2021 року

Ростислав Домішевський – музикант, продюсер та друг Сергія Проскурні розповів Суспільному про останні плани режисера, які його колеги сподіваються реалізувати навіть після смерті режисера.

"Напередодні Різдва він подзвонив і сказав, що нам ще треба зробити марафон, присвячений Щедрикові, всесвітній марафон, тому що це пісня, яку знають у всьому світі, а це український бренд. Це мало бути наступного року. Я сподіваюсь, що ми зможемо довести його до завершення", – повідомив Домішевський.

Читайте також: "Напланував проєктів на три життя". Колеги Сергія Проскурні поділилися спогадами про режисера

Сергія Проскурню поховали на Байковому кладовищі в Києві.

У Києві прощаються з режисером Сергієм ПроскурнеюФото: Каріна Бугайченко, Суспільне

Церемонія прощання з Сергієм Проскурнею

Як згадують Сергія Проскурню

Дмитро Хоркін, генеральний продюсер Українського радіо. "В останні роки, коли ми з ним дуже часто співпрацювали, він був режисером протокольних державних подій – всі паради до Дня Незалежності, урочисті меморіальні, церемоніальні події, які відбувалися в Маріїнському Палаці за участі перших осіб нашої держави. Для мене – він режисер президентського протоколу, дуже серйозних і відповідальних подій. Він дуже прискіпливо ставився до цих подій – це має бути урочисто, це має бути грамотно, і не мало бути “по-колгоспному”, ретро-хуторянським чи “шароварщиною”.

Лариса Недін , ведуча Радіо Культура та учениця режисера. " Я досить багато за останні дні перегорнула своїх спогадів про Сергія Проскурню. Найяскравіший – коли у нас була прощальна дипломна вистава, він кожному з нас подарував картки, звичайні, які можна було купити на пошті. А мені він подарував картку, на якій була сфотографована чайка, а до картки була приліплена справжня пір’їнка справжньої чайки. З деякими сценами цієї вистави ми їздили в Ялту, і ось переді мною лист, написаний його рукою: “Дорога Чайко! Пишу тобі в тролейбусі “Ялта-Аеропорт”. Знову весна, і знову Чехов у Ялті, але я без вас, друзяки, друзі мої рідні. І яке це щастя, що я можу написати вам. Пишу на колінах. Ось тобі запах моря…Відчула?”.

Ольга Стельмашевська, театрознавиця. "Його взагалі не можна вкладати в якісь рамки, він дуже відрізнявся від інших людей. Він любив і театр, і музику. У Сергія Проскурні були якісь енциклопедичні знання, інші погляди, креативні знання у будь-якому напрямку – чи театрі, чи в музиці. Він завжди говорив правду. Він був за правду в мистецтві й за правду по життю. З нього “сипалися” усі ці ідеї, але не всі були реалізовані, не всі були сприйняті нашим консервативним суспільством".

Що відомо

  • 1 лютого у віці 63 років помер український режисер та продюсер Сергій Проскурня.
  • Він був художнім керівником Одеського театру опери та балету, а з 2009 очолював театр у Черкасах, зняв кінопроєкт "Наш Шевченко" (частину сюжетів знімав на Євромайдані) та був режисером офіційний державних подій.
  • Сергій Проскурня був лауреатом премій Національної спілки театральних діячів України «Експеримент» (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше