У Єгипті знайшли унікальну мумію із золотим язиком

У Єгипті знайшли унікальну мумію із золотим язиком

У Єгипті знайшли унікальну мумію із золотим язиком Egyptian antiquities ministry

Археологи під час розкопок на місці стародавнього міста Тапосіріс-Магна, яке знаходилося неподалік від сучасної Олександрії у Єгипті, знайшли стародавню мумію із золотим язиком.

Як пише Live Sciencе, учені припускають, що у покійного був дефект мови. Йому поклали в рот аналог з металу, щоб він зміг в потойбічному світі говорити на суді перед богом Осірісом. Утім, науковці не знають, чому для виробу обрали саме золото. Вони висунули припущення, що, ймовірно, за життя чоловік був багатий.

Крім цієї мумії, вчені знайшли ще 15. Всі поховання були зроблені близько двох тисяч років тому. В одному з поховань жінка-мумія була вдягнена в посмертну маску, яка покриває більшу частину її тіла і зображує її усміхнену.

Дві мумії були знайдені разом із залишками сувоїв, які вчені нині аналізують і розшифровують. Також на місцях поховань були знайдені золоті прикраси Осіріса. Дослідники також знайшли кілька статуй, що зображують людей, похованих на цьому місці. Археологи зазначили, що статуї збереглися дуже добре і на них можете розгледіти навіть зачіски та головні убори людей.

Попри те, що археологи не впевнені, коли саме були поховані ці люди, науковці припускають, що вони жили в той час, коли Єгиптом правили або Птолемеї (304 р. до н.е. - 30 р. до н.е.), які були нащадками одного з генералів Олександра Великого, або Римська імперія, яка захопила країну після смерті Клеопатри VII у 30 р. до н.е.

Що відомо

  • Єгипетські науковці віднайшли групу із 27 поховань віком у дві з половиною тисячі років поблизу Каїра. Знахідку була виявлена в некрополі Саккара, який був головним місцем поховання для жителів давньоєгипетського міста Мемфіс, яке тривалий час було столицею Єгипетського царства. Некрополь Саккара є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.
  • Міністерка туризму Єгипту Ранія аль-Машат запросила американського бізнесмена Ілона Маска відвідати країну та дослідити походження пірамід.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше