Слідчі не знайшли пропагування насильства у фільмі "Дау" за участі дітей з Харкова

Слідчі не знайшли пропагування насильства у фільмі "Дау" за участі дітей з Харкова

Слідчі не знайшли пропагування насильства у фільмі "Дау" за участі дітей з Харкова "Дау.Дегенерація", реж. Ілля Хржановський

Слідчі закрили провадження щодо можливого катування дітей під час зйомок фільму "Дау" у Харкові. Правоохоронці не знайшли ознак кримінального порушення.

В ході слідства, повідомляють на сайті Нацполіції, правоохоронці допитали директорку Харківського дитячого будинку, медсестер, які супроводжували немовлят з дитбудинку, та інших працівників закладу, а також учасників творчої групи фільму.

У їхніх діях ознак кримінального порушення не знайшли. Закликів до насильства у фільмі також не виявили, повідомляють правоохоронці.

"Працівники поліції зробили висновок, що в діях осіб, які займалися організацією та проведенням зйомок фільму "Дау. Дегенерація" за участю малолітніх дітей у Харкові, відсутні ознаки кримінальних правопорушень... У фільмі... не містяться твори, що пропагують культ насильства та жорстокості", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Проєкт "Дау" російського режисера Іллі Хржановського знімали у Харкові з 2008 по 2011 роки.
  • У квітні 2020 року спеціалістка з нейрокорекції Олена Самойленко заявила, що сцену у фільмі за участі немовлят з дитбудинку у Харкові можна розцінювати як знущання з дітей.
  • Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підтримали розслідування використання в зйомках "Дау" малолітніх дітей.
  • Ювенальні прокурори Харківської області відкрили два кримінальні провадження за статтями про катування та розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості.
  • Виконавча продюсерка проєкту "Дау" Світлана Драгаєва тоді сказала: дітей знімали близько двох годин, над малюками не знущалися.
  • Директорка дитбудинку повідомляла Суспільному, що знімати сиріт у фільмі "Дау. Дегенерація" у 2011 році дозволили посадовці Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації. Участь у зйомках взяли четверо немовлят. За словами директорки, трьох немовлят, яких знімали у фільмі, всиновили. Четвертий — в іншому закладі.

Читайте також

"Це донос у газету "Правда". Сергій Лозниця про Бабин Яр, "Дау" та навколишній ажіотаж

Скандальний "Дау": невідоме про кінопроєкт Іллі Хржановського

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше