Авокадо з кісточки та ананас із хвостика вирощують діти у полтавській теплиці

Авокадо з кісточки та ананас із хвостика вирощують діти у полтавській теплиці

Авокадо з кісточки та ананас із хвостика вирощують діти у полтавській теплиці
Суспільне Полтава

Майже 60 видів рослин вирощують діти в оранжереї обласного еколого-натуралістичного центру. Це овочі, фрукти та квіти. Оранжерею полтавських дослідників за підсумками 2020 визнали найкращою в Україні, каже завідувачка лабораторії Наталія Грищенко.

"Моя улюблена рослина – це алое. Існує понад 200 видів цієї дивовижної рослини. Живе вона в сухому кліматі", каже 9-річна Марія Пугачева.

Діти поливають квіти
Діти поливають квіти. Суспільне Полтава

Марія разом із товаришами доглядає за квітами. Цим займається три роки. У теплиці обласного еколого-натуралістичного центру діти висаджують та вирощують розсаду.

Це понад 60 видів рослин: кактуси, юки, алое, орхідеї, фікуси тощо. Сукуленти найбільше подобаються Інні Лаврик.

Інна Лаврик
Інна Лаврик. Суспільне Полтава

"Сукуленти – це рослини, в яких є тканини і які вбирають і затримують в собі вологу. Каланхое – це дивовижна, цілюща рослина. Вона лікує нежить і її ще називають «хірургом без ножа». Якщо розрізати її листок і прикласти її до рани, то ця рана швидко загоїться і не буде гноїтися", каже Інна Лаврик.

Доглядають та досліджують рослини близько 200 дітей. В оранжерею вони приходять двічі на тиждень. Нині вирощують розсаду квітів та овочів, аби весною перенести їх на вуличні ділянки.

Так діти вчаться догляду за рослинами
Так діти вчаться догляду за рослинами. Суспільне Полтава

"Взимку ми вирощуємо зелену цибулю, кріп, петрушку. А оце вже така пора настала, що ми вирощуємо розсаду – овочеву, квіткову. Це ще тільки початок. Основна робота почнеться в кінці лютого на початку березня", говорить завідувачка лабораторії квітникарства та овочівництва Наталія Грищенко.

А ще гуртківці влаштовують досліди. Із кісточок та відростків рослин вирощують ананаси, мандарини й апельсини.

Теплиця обласного еколого-натуралістичного центру
Теплиця обласного еколого-натуралістичного центру. Суспільне Полтава

"Це дуже кропітка робота. Ось тримаю в руках ананас. Це ми зрізали верхню частину цього плоду, поставили спочатку у воду, укорінили його, воно пустило коріння, а потім пересадили в горщик", каже завідувачка лабораторії квітникарства та овочівництва Наталія Грищенко.

За підсумками 2020 оранжерею полтавських дослідників визнали кращою в Україні. Вони втретє поспіль перемогли у конкурсі «Дивовижна теплиця».

"Ми описуємо структуру теплиці, описуємо те, чим ми займаємося, описуємо, які рослини тут ростуть, які досліди ми проводимо, все це закріплюється фотографіями", каже завідувачка лабораторії квітникарства та овочівництва Наталія Грищенко.

Цю теплицю у Полтаві заснували понад 60 років тому.

Вибір редакції

На початок