На Миколаївщині за рахунок грошей з держбюджету почали реалізацію трьох проєктів

На Миколаївщині за рахунок грошей з держбюджету почали реалізацію трьох проєктів

На Миколаївщині за рахунок грошей з держбюджету почали реалізацію трьох проєктів pixabay/RonaldCandonga

Миколаївська область виграла три проєкти секторальної бюджетної підтримки за гроші ЄС: "Aqua Farming", "Бізнес-інкубатори в громадах" та "Миколаївський RinnoHUB". Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області Володимир Євсєєв.

"Робота в рамках цих проєктів протягом наступних трьох років дасть поштовх для розвитку індустріального сектору економіки Миколаївщини. Нині створюємо робочі групи. Тривають консультації з експертами, менеджерами, власниками підприємств. Робота буде в усіх громадах області. Вірогідно, приєднаються й інші регіони", – сказав Володимир Євсєєв.

Мета першого проєкту "Aqua Farming" – відродити водне фермерство. Йдеться про вирощування морських та прісноводних риб, мідій, устриць, креветок. Завдяки цьому з’являться нові робочі місця та перспектива експортувати продукцію за межі області й України.

Другий проєкт "Бізнес-інкубатори в громадах". У його рамках вперше проведуть у громадах дослідження їхнього потенціалу, особливо невикористаного. Також це робота з розвитку малого та середнього бізнесу. Того бізнесу, що працює легально, а не в тіньовій економіці. Це трансформує потенціал громад у ефективну монетизацію.

Третій проєкт – кластер "RinnoHUB". Йдеться не про стартап-майданчик. Це розвиток кластера, що об’єднуватиме університети, інноваційні кампанії та прогресивні громади, керівники яких хочуть реалізовувати нові потенційно цікаві проєкти. У тому числі, це проєкти з розвитку морегосподарського комплексу, виробництва експортно-орієнтованої продукції, сільськогосподарські розробки, креативна індустрія тощо.

Читайте також: "На Миколаївщині 90% комунального майна передано на баланс територіальних громад"

Експерт із питань регіонального розвитку Микола Дурман розповів, що від Миколаївської області на конкурс, у рамках "Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України", подали 10 проєктів.

Те, що комісія Міністерсва регіонального розвитку відібрала саме ці три проєкти – це спільна заслуга менеджерів "Агенції розвитку Причорномор’я" і представників державних структур, департаментів економіки Миколаєва й області, які підтримали цю ініціативу", – сказав Микола Дурман.

Всього в Україні пройшли відбір 56 проєктів, які розпочали реалізовувати в 2021 році за рахунок коштів держбюджету, отриманих від ЄС.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди