Перейти до основного змісту
Делегація РФ для перемовин, Трамп не їде до Туреччини, зустріч Сибіги з держсекретарем США: головне на ранок 15 травня

Делегація РФ для перемовин, Трамп не їде до Туреччини, зустріч Сибіги з держсекретарем США: головне на ранок 15 травня

 Сибіга на зустрічі з партнерами України в Туреччині
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на зустрічі з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії. Туреччина, 14 травня 2025 року. МЗС України

Путін затвердив склад делегації Росії для переговорів з Україною, Трамп не поїде до Туреччини для участі в переговорах між Україною та РФ, Андрій Сибіга зустрівся з держсекретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії Суспільне підготувало головні новини на ранок 15 травня.

Путін затвердив склад делегації Росії для переговорів з Україною

Російський лідер Володимир Путін затвердив склад представників Росії для участі в переговорах із Україною в Стамбулі 15 травня. Делегацію очолить помічник очільника Росії Володимир Мединський. Про це повідомили в адміністрації Росії.

Серед інших учасників переговорного процесу — заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін, начальник Головного управління Генштабу РФ Валерій Костюков, а також заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує на відповідь Кремля, хто прибуде до Туреччини від Росії. За його словами, тільки тоді він визначиться з форматом зустрічі і які кроки варто робити Україні.

Що відомо: У суботу, 10 травня, за підсумками зустрічі "коаліції охочих", США та країни Європи закликали Росію до 30-денного перемир’я з 12 травня у війні РФ проти України. Очільник Кремля Володимир Путін запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов.

Трамп не поїде до Туреччини для участі в переговорах між Україною та РФ

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Туреччини на переговори між Україною та Росією, які мають відбутися 15 травня в Стамбулі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву чиновника.

Американський лідер зробив оголошення після того, як Володимир Путін оприлюднив склад російської делегації, до якої сам не увійшов. Як пише видання, Дональд Трамп розмірковував над поїздкою до Туреччини лише у разі присутності там очільника Кремля.

Раніше видання повідомляло, що що на переговорах між Україною і Росією, які мають відбутись 15 травня у Стамбулі, будуть присутні спецпредставники президента США Стів Віткофф та Кіт Келлог. Згодом президент США Дональд Трамп підтвердив, що на переговори поїдуть представники США, зокрема держсекретар Марко Рубіо.

Державний секретар США ввечері 14 травня прилетів до Туреччини. Як раніше повідомляли в американському Держдепі, після цього саміту Рубіо вирушить до Стамбула для зустрічей з європейськими колегами, щоб обговорити "конфлікт" в Україні та "інші регіональні питання", що становлять взаємний інтерес.

Андрій Сибіга зустрівся з держсекретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії у Туреччині. Обговорили бачення щодо мирного врегулювання та визначили подальші кроки. Про це повідомили в МЗС.

"Я зустрівся з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії, щоб донести бачення Президента України Володимира Зеленського щодо мирних зусиль та скоординувати позиції протягом цього критично важливого тижня", — повідомив міністр.

Глава МЗС зазначив, що під час зустрічі обговорили "логіку подальших кроків" та українські підходи до мирного врегулювання. Він наголосив на необхідності того, щоб Росія відреагувала взаємністю на конструктивні кроки України.

"Поки що вона цього не зробила. Москва повинна усвідомити, що відмова від миру має свою ціну", — додав він.

Контекст: Раніше в міністерстві закордонних справ України заявили, що 14 травня Андрій Сибіга перебуватиме в Анталії у Туреччині на запрошення турецького колеги Хакана Фідана. Анонсувалися зустрічі з партнерами задля "координації дипломатичних зусиль з метою досягнення справедливого миру".

Велика Британія та Німеччина спільно розроблять ударну зброю дальністю 2000 кілометрів

Велика Британія та Німеччина спільно розроблятимуть нову зброю "глибокого точного удару" з дальністю дії понад 2000 кілометрів. Країни посилюють оборонну співпрацю. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву британського уряду.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосять про новий проєкт далекобійної зброї на зустрічі в Берліні. У заяві не уточнюються дані щодо термінів виконання та фінансових витрат на проєкт, пише Reuters.

"Це партнерство допомагає нам перетворити оборону на двигун зростання - створюючи робочі місця, підвищуючи кваліфікацію і стимулюючи інвестиції у Великій Британії і Німеччині", — сказав міністр оборони Великої Британі Джон Гілі.

Проєкт реалізується на основі домовленостей 2024 року, коли дві країни підписали оборонну угоду для посилення безпеки в Європі на тлі російської загрози. Угода передбачає створення нових видів озброєння та військову підтримку України.

Іран готовий підписати ядерну угоду з США за умови скасування санкцій

Радник верховного лідера Ірану Алі Шамхані заявив, що Тегеран готовий укласти ядерну угоду з президентом Дональдом Трампом за певних умов в обмін на скасування економічних санкцій. Про це він розповів у середу в інтерв'ю NBC News.

За словами Шамхані, Іран зобов'яжеться ніколи не створювати ядерну зброю в обмін на негайне зняття всіх економічних санкцій.

Він також зазначив, що таких умов Іран ліквідує свої запаси високозбагаченого урану, придатного для створення зброї, обмежить збагачення урану до рівнів, необхідних для мирних цілей, а також допустить міжнародних інспекторів для контролю цього процесу.

"Це все ще можливо. Якщо американці діятимуть так, як вони кажуть, то ми точно можемо мати кращі стосунки", – сказав Шамхані.

Шамхані дав інтерв’ю після того, як Трамп запропонував Ірану "оливкову гілку", яка супроводжувалася попередженнями щодо жорстких економічних санкцій у разі відмови Тегерана від угоди щодо обмеження його ядерної програми.

Контекст: Угода 2015 року, укладена Іраном і шістьма світовими державами, обмежувала ядерну програму Тегерана в обмін на скасування санкцій. Однак після виходу США з угоди Іран із 2019 року почав поступово порушувати її умови, суттєво збільшивши рівень збагачення урану — до 60%, що вже близько до рівня, необхідного для створення ядерної зброї.

Топ дня
Вибір редакції
На початок