Добровільна сертифікація вчителів: набір на Харківщині завершився достроково

Добровільна сертифікація вчителів: набір на Харківщині завершився достроково

Добровільна сертифікація вчителів: набір на Харківщині завершився достроково Суспільне Харків

107 вчителів Харківської області у 2021 році пройдуть сертифікацію — процедуру оцінювання професійних компетентностей. Її запровадили у 2019 році як пілотний проєкт для підвищення педагогічної майстерності в рамках "Нової української школи".

Харківська область за два дні до кінцевого терміну закрила квоту, яка залежить від кількості вчителів молодших класів в області, розповіла в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Світлана Вольянська, начальниця Державної служби якості освіти у Харківській області та одна з організаторок проведення сертифікації.

За її словами, цього року сертифікація проходитиме на Харківщині втретє. Оскільки це пілотний проєкт, участь в ньому є добровільною, і вчитель може відмовитися на будь-якому етапі. Нині в проєкті можуть брати участь вчителі молодших класів.

"Минулого року 92 вчителі брали участь. Отримали сертифікат — 49. Не кожен вчитель має сьогодні відповідну підготовку, тобто не навчається постійно для того, щоб дійсно опановувати ті підходи, які лежать в основі нової української школи. Якщо вчитель працює, як і 10, 20 років тому, не застосовуючи нові сучасні технології, інформаційно-комунікаційні технології, то він і не був готовий до сертифікації", — пояснює Вольянська.

Сертифікація проходить у три етапи: зовнішнє незалежне оцінювання, самооцінювання та експертне оцінювання.

"Основні компетентності, які перевіряють під час атестації: знання вчителем державного стандарту загальної початкової освіти, вміння працювати з батьками тобто педагогіка партнерства, вміння оцінювати роботу дітей, знання предметних галузей, тому що вчитель початкової школи — це універсальний вчитель, він повинен знати і математику, і мову, і основи здоров’я, й інші дисципліни", — розповіла Світлана Вольянська.

Що відомо

  • Перший етап сертифікації, ЗНО-тестування, проводять регіональні центри оцінювання якості освіти на місцях. Вчитель протягом трьох годин відповідає на 100 тестових запитань. Якщо набирає 60 балів, проходить далі.
  • Під час самооцінювання треба заповнити анкету — оцінити компетентність, знання педагогіки, методики навчання. Враховується участь у семінарах, володіння онлайн-інструментами.
  • Експертне оцінювання проводить група вчителів, які мають досвід і пройшли навчання в Державній службі якості освіти. Якщо у 2019 році експерти виїжджали в школу, спостерігали за уроками, спілкуванням з батьками та учнями, то у 2020 експерти оцінювали вчителів онлайн у зв’язку з карантинним обмеженнями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди