"Пропуск етапів вплинув на спортсменів". Тренер України з лижної акробатики - про виступи в Мінську

"Пропуск етапів вплинув на спортсменів". Тренер України з лижної акробатики - про виступи в Мінську

Ексклюзивно
"Пропуск етапів вплинув на спортсменів". Тренер України з лижної акробатики - про виступи в Мінську НОК-України

Ексклюзивний коментар Енвера Аблаєва для Суспільне Спорт.

Збірна України з лижної акробатики повернулася до виступів на етапах Кубка світу наприкінці січня, на старті в Мінську. Для української команди це був другий старт у сезоні, оскільки етапи в Росії збірна пропускала.

До топ-12 у жіночих змаганнях в столиці Білорусі пробилася Надія Мохнацька, піднятися вище їй завадило падіння. Проблеми на приземленні не дозволили потрапити до суперфіналу (топ-6) й Олександру Абраменку - 10 місце, а також Дмитру Котовському - 12 місце в змаганнях чоловіків.

Головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт оцінив виступ підопічних на Кубку світу в Мінську. А також розповів, які фактори вплинули на результат, та де команда проведе наступний збір після етапу в Дір-Веллі (США).

"Спортсмени були дещо засмучені результатом. Кожен розуміє, де припустився помилок. Потрібно працювати та виправляти недоліки. Звичайно, нам потрібна більша кількість стрибків - тренувань. Але в цілому виступили на трієчку", - відзначив Аблаєв.

До змагань в Білорусі українські спортсмени виступали лише на одному етапі Кубка світу: дебютному в сезоні у фінській Руці, після чого пропускали три російські етапи. Замість стартів команда готувалася на зборі в Швейцарії, де, за словами тренера, були ненайкращі погодні умови.

"У Швейцарії підготовка склалася не найкращим чином. Спочатку все було добре, а потім випало дуже багато снігу, тому довелося витрачати час на його прибирання. Але використали цей збір з користю, наскільки це було можливо. Пропуск цих етапів відчутно вплинув на стан спортсменів. Не було виконано достатньої кількості стрибків, щоб молодь відчувала себе впевненіше. Потрібно ще більше відпрацювати. Не поїхала з нами до Мінська досвідчена Ольга Полюк. Вона була в контакті з рідними, які згодом захворіли на коронавірус. Тому ми вирішили не ризикувати. Нині вона здала тести, результати негативні".

Читайте також: "Оцінка суддів засмутила". Абраменко - четвертий на першому старті після повернення

Українська команда перебуває у США, де в Дір-Веллі у суботу, 6 лютого, відбудеться наступний Кубок світу.

У складі семеро фристайлістів: Олександр Абраменко, Микола Пуздерко, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Надія Мохнацька, Анастасія Новосад та Ольга Полюк.

"Наше завдання в Дір-Веллі: пробитися до суперфіналу та зачепитися за призові місця. Сподіваюсь, що підопічні докладуть усіх зусиль, щоб впоратися з цією метою. Потім ми лишаємося там на збір. У нас буде підготовка до чемпіонату світу, який відбудеться у Казахстані".

Чемпіонат світу в Казахстані запланований на 10-11 березня. Збірна України матиме майже місячну перерву без міжнародних стартів після виступу на змаганнях у США.

"Ще рано говорити про стан команди з огляду на світову першість. Зрозуміло, що зараз спортсменки ще не вийшли на пік форми. Сподіваюся, після збору в США вже матимемо картину: хто та які стрибки матиме у своїй програмі. Подивимось за підсумками збору".

Плани збірної України з лижної акробатики

  • 6 лютого - етап Кубка світу в Дір-Веллі
  • Тренувальний збір в США, після чого повернення до України
  • 25-28 лютого - чемпіонат України (Красія, Закарпатська область)
  • Переліт в Казахстан, підготока до останніх стартів у сезоні

Подальші старти з лижної акробатики в сезоні 2020/21

  • Субота, 6 лютого. Дір-Веллі, США. Етап Кубка світу
  • Середа, 10 березня. Алмати, Казахстан. Чемпіонат світу
  • Субота, 13 березня. Алмати, Казахстан. Етап Кубка світу
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт