"Рішення зріло давно". Ткаченко прокоментував блокування каналів соратника Медведчука

"Рішення зріло давно". Ткаченко прокоментував блокування каналів соратника Медведчука

"Рішення зріло давно". Ткаченко прокоментував блокування каналів соратника Медведчука
УНІАН

Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував санкції, запроваджені проти телеканалів "112 Україна", "ZIK" і "NewsOne", а також проти їхнього власника, депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, повідомивши, що рішення про це зріло давно.

Про це міністр написав у своєму Telegram.

"Рішення РНБО про санкції щодо трьох телеканалів, що називають себе українськими – давно зріло в суспільстві та у більшості журналістської спільноти. Йдеться про "NewsOne", "ZIK", "112 Україна" та їхнього бенефіціара – Тараса Козака (хоча всі при цьому називали їх "медведчуківськими")", – заявив Ткаченко.

Також він назвав рішення про блокування "винятковим, але вчасним кейсом", додавши, що причиною цього рішення було, зокрема, масове порушення телеканалами журналістських стандартів.

"Цей кейс є винятковим, але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля. Але й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції", – написав міністр.

Окрім того, Ткаченко назвав заблоковані телеканали "іноземною пропагандистською машиною", джерелом фінансування якої є Росія.

"Рішення РНБО – симетричне на щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на нашу свободу та незалежність. Це логічне завершення розслідування Тимчасової слідчої комісії, у якій я брав участь ще під час роботи народним депутатом. Тоді ми з’ясовували, як відбувалися оборудки під час зміни власників телеканалів 112, ZIK та NewsOne, які сьогодні належать одній людині – правій руці Медведчука, депутату Тарасу Козаку", – додав посадовець.

Також міністр повідомив, що ухвалене рішення завадить інформаційної монополізації в інтересах окремих політичних сил.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
  • Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • 28 січня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесла попередження і наклала штраф (114 067 грн) на "112 Україна".
На початок