У Хмельницькому презентували книгу історій про особливих дітей

У Хмельницькому презентували книгу історій про особливих дітей

У Хмельницькому презентували книгу історій про особливих дітей
Фото: Суспільне.

"Особливий світ. Історії сильних людей" таку назву має книга, яку сьогодні презентували у Хмельницькій міській дитячій лікарні.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора медичного закладу Лідія Перебейнос.

До книги увійшли історії тих батьків, які виховують дітей з інвалідністю, каже співавторка видання Олена Бабенко. Додає, у книзі є історії й з Хмельницького.

Хмельничанка Оксана Соколовська каже – тематика, висвітлена в книзі, для неї знайома не з чуток, вона сама 18 років виховує сина з інвалідністю.

"Він уже закінчив школу із золотою медаллю, навчався вдома, відвідував багато гуртків – шахи, танці, театр, баян. Ми намагалися дати йому все, що могли. Моя історія теж могла б бути у цій книжці, адже я мала її писати, але наразі не встигла з ряду причин. Маю матеріал, маю багато щоденників, тож, можливо, колись у нас теж народиться така книжка", – каже Оксана.

Книжка "Особливий світ" буде дуже корисною для батьків особливих дітей, бо там зібрані історії, які надихають, дають змогу йти далі. Фото: Суспільне. Поділля.
Книжка "Особливий світ" буде дуже корисною для батьків особливих дітей, бо там зібрані історії, які надихають, дають змогу йти далі. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Мати Лева з Хмельницького Олена Бабенко розповідає, як стала співавторкою книги.

"Я теж мама особливої дитини. 17 років тому я народила хлопчика Лева, зараз я його називаю Сонячний Лев. Але тоді це була трагедія, коли я дізналася, що з Левом не все так просто. Сьогодні завдяки Леву, завдяки тому, що у нього синдром Дауна, я стала іншою людиною", – ділиться Олена Бабенко.

За словами Олени, у книзі зібрано 42 історії про життя та виховання дітей з інвалідністю.

"Цю книгу корисно було б прочитати для батьків особливих дітей, бо там зібрані історії, які надихають, дають змогу йти далі. Ця книжка корисна також для лікарів, психологів, фахівців, які працюють з такими дітьми і їх батьками, щоб краще розуміти їх внутрішній світ", – каже жінка.

Заступниця директора Хмельницької міської дитячої лікарні Лідія Перебейнос каже, лікарні автори подарували кілька примірників видання, які зможуть читати, зокрема, батьки пацієнтів.

"У нас перебувають діти з особливими потребами, діти здорові, діти, які безнадійно хворі, невиліковно. В традиціях лікарні дарувати любов всім дітям. Зважаючи на те, як сприймають цих дітей батьки, такі люди, як сьогодні ми зустріли пані Олену, я дуже вражена. Думаю, після цієї зустрічі, хто був тут, стане добрішим і ми будемо більше розуміти дітей з особливими потребами", – говорить Лідія Перебейнос.

Читайте також

  • На Хмельниччині вчителі власноруч облаштували центр для дітей з особливими потребами
  • Кімнатами гігієни за новим санітарним регламентом обладнані 4% шкіл Хмельниччини
  • Особливі, але рівні: у хмельницьких школах провели уроки толерантності
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад