На Прикарпатті досліджуватимуть соляні джерела

На Прикарпатті досліджуватимуть соляні джерела

На Прикарпатті досліджуватимуть соляні джерела
Долинська міськрада

Долинська громада хоче відновити дослідження соляних джерел і розпочати пошуки нових місць солевидобутку. Про це повідомила Суспільному провідна спеціалістка відділу інвестицій і туризму Долинської міськради Олена Немец.

За її словами, історія міста Долина пов’язана з видобутком солі. До 2000-го року тут функціонував солекомбінат. На жаль, нині про нього нагадують лише зруйновані виробничі приміщення. Щоправда, на території громади, зокрема, в Долині й у селі Новиця збереглися свердловини соляної ропи. Сіль із них тепер не отримують, розповіла жінка, бо технології видобутку застаріли, та й цей бізнес із часом став неприбутковим.

"Але ми намагаємося знайти нотку позитиву, тож нещодавно оголосили, що збираємо робочу групу активістів, людей, які обізнані з тематикою солевидобутку, знаються на галургії, - сказала Олена Немец. - Ми хочемо віднайти нове бачення, можливо, якісь нові способи видобутку солі, ропи. Але не з тією метою, щоб вживати цю сіль як харчовий продукт. А використовувати її у фармацевтиці чи косметології".

Стати учасниками робочої групи вже зголосилися четверо жителів Долинської громади. Один із них за освітою геолог, зауважила Олена Немец.

Читайте також

На початок