Блогери, арпростори, зльоти. Як хочуть покращити патріотичне виховання на Рівненщині

Блогери, арпростори, зльоти. Як хочуть покращити патріотичне виховання на Рівненщині

Блогери, арпростори, зльоти. Як хочуть покращити патріотичне виховання на Рівненщині Суспільне Рівне

У Рівному відбулося перше засідання робочої групи, яка розроблятиме програму національно-патріотичного виховання населення на 2021-2025 роки. Перші результати роботи, які охоплять опрацьовані пропозиції щодо концепції програми, повинні бути представленими до 12-го лютого, – повідомив голова обласної ради Сергій Кондрачук.

Загалом робоча група визначилася з напрямками роботи та відповідальними за них, а також з датами перших звітів про зроблене.

На першому засіданні, передусім, обговорили назву програми. "Цільова соціальна програма національно-патріотичного виховання (НПВ) в Рівненській області на 2021-2025 роки" – таку назву вона матиме, але поки без загальної концепції. Остання має відрізнятися від загальнодержавної, схваленої Кабміном у жовтні 2020-го року.

Концепція, яка розповсюджуватиметься на Рівненщину, повинна бути підлаштована під особливості області, – зазначив на засіданні член робочої групи Микола Ляхович.

"У нас немає аж таких зросійщених конклавів, тому дещо нам не підходить, як от питання мови. Коли ми говоримо про обласну концепцію, ми маємо йти по тексту концепції уряду та уточняти деякі деталі. Можна щось викинути, а щось внести, якусь специфіку нашу", – сказав громадський експерт з питань розвитку політики національно-патріотичного виховання Микола Ляхович.

Національно-патріотичне виховання: про що говорили члени робочої групи Рівненської облрадиСуспільне Рівне

На фото справа – Микола Ляхович

Члени групи одноголосно підтримали рішення створити підгрупу, яка займеться розглядом пропозицій до концепції програми. Їх можна подавати до 7-го лютого. До 12-го лютого підгрупа повинна відзвітувати про проведену роботу.

Також мають розробити попередній план заходів для національно-патріотичного виховання згідно трьох основних напрямків:

 • громадсько-патріотичне виховання;
 • військово-патріотичне виховання;
 • духовно-патріотичне виховання.

Кожен з присутніх на засіданні та громадськість можуть заповнити ці три напрямки власними ідеями. Пропозиції приймають до 12-го лютого. Текст програми повинен бути написаний до 17-го лютого.

Окремим пунктом вирішили винести питання моніторингу за проведеною роботою. В тому числі посилити контроль над освітянами, у яких програма національно-патріотичного виховання включена у професійні завдання.

"Якщо подивитися на школи, будинки культури тощо – скрізь є програми національно-патріотичного виховання. Виходить, що у нас реально на одну дитину по п’ять людей працює, щоб вони виросли свідомими. А гроші то йдуть", – сказав депутат Здовбицької сільської ради Юрій Шадий.

Національно-патріотичне виховання: про що говорили члени робочої групи Рівненської облрадиСуспільне Рівне

На фото посередині – Юрій Шадий

Він запропонував ті організації чи організаторів, які візьмуться за втілення програми НПВ за угодою, зобов’язати повернути гроші у разі неякісного проведення навчань. Зокрема, й моніторинг за проведенням заходів здійснюватимуть органи місцевого самоврядування

Самого ж бюджету програми національно-патріотичного виховання поки не обговорювали.

"Програму повинна винести на затвердження Рівненська ОДА. Аби виділити кошти, потрібно, щоб був чітко прописаний кожен пункт програми. Тому надалі усі заходи будуть вказуватися з орієнтовним фінансуванням", – сказав голова облради Сергій Кондрачук.

Національно-патріотичне виховання: про що говорили члени робочої групи Рівненської облрадиСуспільне Рівне

На фото зліва – Сергій Кондрачук

Для обласної ради важливо затвердити програму якомога швидше, аби отримати фінансування й державного рівня, – каже голова облради.

Окремо в рамках програми розроблять проєкт заходів для приватних, комунальних та державних закладів, в тому числі й проведення конференцій, семінарів та підготовчих курсів для викладацьких складів. Сюди увійдуть заходи для військово-патріотичного виховання населення.

"В саму програму хотів би внести таку дату, як 19-го лютого – День затвердження тризубу як державного герба України. Також розпочати "Книгу памяті" людей з Рівненщини, організація екскурсій. Різні такі заходи військові роблять вже протягом довгого часу ", – каже начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування "Захід" Олександр Ковальчук.

Національно-патріотичне виховання: про що говорили члени робочої групи Рівненської облрадиСуспільне Рівне

на фото посередині – Олександр Ковальчук

Сама програма необхідна для того, щоб завчасно повідомити в тому числі й військових про участь у різних заходах, щоб ті, приміром, могли доставити необхідні речі чи набої, – повідомив Олександр Ковальчук.

Основне спрямування програми стосується молодшої вікової категорії. До запропонованого членами робочої групи та громадськістю увійшли такі ідеї:

 • розробити та впровадити програму проведення навчальних екскурсій національно-патріотичного характеру відповідно до вікової категорії змісту навчального процесу;
 • створити школи (курси, клуби) блогера-краєзнавця, блогера-екскурсовода, блогера-travel-кесперта, city-блогера;
 • проведення урочистостей з нагоди значущих для України дат;
 • впровадження програм для розвитку кіберграмотності та забезпечення кібербезпеки серед молоді;
 • створити артпростори патріотичного змісту, на яких молодь змогла б займатися графіті тощо на патріотичну тематику;
 • проведення молодіжних наметових таборів, походів, експедицій, вишколів, сплавів, тощо;
 • проведення обласних зльотів, конкурсів;
 • проведення проблемно-тематичних семінарів для педагогів, підготовка методичного забезпечення для підвищення якості організації роботи з патріотичного виховання, залучення педагогів до участі в інтернет-конференціях, семінарах тощо.

Наприкінці засідання виступила шкільна офіцерка Івана Бояківська та зазначила, що деякі пункти програми, які зазначені в попередньому плані – уже втілює патрульна поліція.

Національно-патріотичне виховання: про що говорили члени робочої групи Рівненської облрадиСуспільне Рівне

На фото – Іванна Бояківська

"Формування поваги до Конституції та законів України, формування активної громадської позиції та превенція негативних проявів поведінки, злочинності наркоманії, алкоголізму – це безпосередньо те, чим займається поліція паралельно уже кілька років. Тому доречно та доцільно консолідувати зусилля у цьому напрямку", – розповіла патрульна Іванна Бояківська.

Її включили до робочої групи та попросили попрацювати над пропозиціями до програми.

Що відомо

 • Розпорядження "Про питання національно-патріотичного виховання молоді у Рівненській області" голова Рівненської обласної ради підписав 22-го січня. У ньому йдеться про створення робочої групи, яка займеться розробкою програми.
 • До складу робочої групи увійшли 34 представники різних напрямків діяльності, які мають напрацювання у сфері НПВ.
 • 18-го травня 2019-го року президент України підписав Указ "Про Стратегію національно-патріотичного виховання". Концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025-го року схвалив Уряд 9-го жовтня 2020-го року.
 • Програму НПВ повинна розглянути та затвердити Рівненська обласна рада на найближчій сесії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди