У Києві відбулась акція протесту проти дискримінації замісної терапії для наркозалежних.
Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного Андрій Стасюк.
Близько 10 учасників прийшли до Міністерства внутрішніх справ та офісу омбудсмана з вимогою припинити незаконні перевірки пунктів видачі препаратів для замісної терапії.

Мітингувальники розповіли Суспільному, що поліція незаконно втручається в роботу цих пунктів.
"Поліція може чатувати на виході, вони можуть брати наші дані, без нашої згоди і потім пред'явити розповсюдження. Але це нам життєво необхідно. Ми не вживаємо наркотики, щоб кайфувати, ми вживаємо, щоб жити. І ми не виживемо, якщо поліція заважатиме нам", - розповіла Суспільному учасниця акції Ждана Шульга.
Експерт проєкту "Психічне здоров'я для України" Артем Осипян каже, що замісна терапія допомагає наркозалежним виліковуватися: "Людина виходить з чорного ринку і починає користуватись легальною системою допомоги. Їй не потрібно йти на вулицю до бариг. Їй потрібно прийти до пункту видачі й поступово "сходити" з дозування і таким чином людина позбувається синдрому опіоїдної залежності".

Також семеро людей у Полтаві долучилися до Всеукраїнської акції проти дискримінації замісної терапії для наркозалежних. З плакатами та без скандування гасел учасники зібралися біля обласного управління поліції.
Суспільне направило інформаційний запит до Міністерства внутрішніх справ з проханням прокоментувати звинувачення з боку учасників акції. Окрім цього, учасники акції передали звернення до МВС, а також до омбудсмена з прав людини.