Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесію

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесію

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесію Юлія Філімон

2 лютого депутати Миколаївської міської ради VIII скликання зібралися на чергове засідання сесії. Сесія Миколаївської міськради розпочалась об 11:15. У залі зареєструвалось 39 депутатів із 54 і міський голова.

15:00

Депутати розпочали розгляд земельних питань.

14:23

Депутати міської ради прийняли рішення про створення тимчасової депутатської контрольної комісії для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності МКП "Миколаївводоканал" за 2019-2020 роки. Склад комісії: Дмитро Іванов, Сергій Кантор, Олена Кісельова, Максим Коваленко, Андрій Кучеренко, Станіслав Мартиросов, Олександр Розумний, Андрій Туріца, Сергій Щербаков, головою тимчасової комісії стане Владислав Чайка, який і запропонував створити комісію.

Відповідно до рішення, тимчасовій контрольній комісії протягом шести місяців необхідно подати на розгляд Миколаївської міської ради звіт та пропозиції за результатами своєї роботи, а у випадку виявлення фактів порушення законодавства України негайно інформувати правоохоронні органи.

14:18

Депутати голосуванням підтримали звернення до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо забезпечення соціально справедливої оплати праці працівників комунальних установ та закладів культури. За проголосували - 42, проти – 0, утрималось – 0 депутатів.

14:15

До сесійної зали повернулись депутати фракції "Партія Шарія".

13:58

Депутати Миколаївської міської ради прийняли рішення звернутись до Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів щодо розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм". За – 30, проти – 0, не голосувало – 14 депутатів.

Текст звернення:

"Звернення депутатів Миколаївської міської ради VIII скликання до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття Закону України "Про колабораціонізм".

Збройна агресія Російської Федерації проти України триває з 20 лютого 2014 року. Вона призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни. Статус РФ як країни-агресора закріплений Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

У той же час, деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм.

Більше того, наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести відповідальність, встановлену законом.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Миколаївської області та України в цілому, ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм", – йдеться у зверненні.

13:55

Перед присутніми виступила Тамара Кемська – мати загиблого військовослужбовця. Жінка закликала депутатів проголосувати за проєкт рішення щодо звернення до Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів щодо розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм".

"Стільки разів виносити питання і чи дійсно ми вартуємо життя наших синів, батьків, братів, які загинули за Україну, тому сьогодні питання про те, що приймати не приймати, голосувати, не голосувати – це воно навіть не повинно стояти. Люди добрі, ми живемо в Україні", – сказала Тамара Кемська.

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесіюЮлія Філімон

13:42

Депутати Миколаївської міської ради підтримали проєкт рішення "Про засудження вчинку депутату Миколаївської міської ради VIII скликання Максима Невінчанного". За – 28, проти – 0, не голосували 16 депутатів.

13:36

Фракція "Партії Шарія" в повному складі покинула засідання сесії міської ради. Голова фракції Тетяна Кравчук сказала, що депутати даної політичної сили не збираються бути в одному приміщені з, на її думку, терористичною організацією.

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесіюЮлія Філімон

13:26

Депутати проголосували за порядок денний, в якому 453 земельні питання. Додатково до порядку денного депутати голосуванням внесли десять питань.

13:20

З п'ятої спроби депутати прийняли рішення внести до порядку денного питання про звернення до Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів щодо розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм".

13:15

Депутати поновили роботу сесії після перерви.

12:50

У роботі сесії оголошена перерва.

12:49

Депутати міської ради чотири рази не змогли набрати необхідну кількість голосів для внесення в порядок денний питання щодо звернення до Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів щодо розроблення та прийняття Закону України "Про колабораціонізм".

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесіюЮлія Філімон

12:15

Депутати голосують щодо включення питань до порядку денного.

12:10

Депутати обговорюють порядок денний.

11:15

На засідання сесії прийшли члени Нацкорупсу, Асоціації учасників та інвалідів АТО, організації матерів загиблих військовослужбовців, всього близько 60-ти людей.

За словами голови ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО" Іллі Шполянського, прийшли заслухати питання щодо оцінки дій депутата Миколаївської міської ради Максима Невінчанного та звернення до ВР щодо закону про колаборантів.

На свій захист депутат Невінчанний сказав: "Дивіться, що вони хочуть. Мені закидають, що в новорічну ніч, я розмістив фотографію Путіна, але якщо ви подивитесь кількість перепостів, там більше як півтори тисячі людей, які називаються патріотами, фотографію Путіна розміщували своїх мережах".

Депутати Миколаївської міської ради зібралися на третю чергову сесіюЮлія Філімон

Що відомо

  • 31 грудня 2020 року депутат від "ОП-ЗЖ" Максим Невінчанний розмістив на своїй сторінці у Facebook скріншот новорічного привітання президента Російської Федерації. Сам депутат Максим Невінчанний у коментарі журналістам Суспільного сказав, що такими акціями державна влада намагається відвернути увагу від головного питання – тарифів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди