Викинута свиня та вірус африканської чуми: подробиці інциденту на Рівненщині

Викинута свиня та вірус африканської чуми: подробиці інциденту на Рівненщині

Викинута свиня та вірус африканської чуми: подробиці інциденту на Рівненщині

Упродовж сорока днів триватимуть карантинні заходи у десятикілометровій зоні навколо місця, де 12-го січня цього року знайшли мертву свиню. Тушка тварини лежала на стихійному сміттєзвалищі між селами Великий Олексин та Хотин Рівненського району. 14-го січня працівники районної лікарні ветмедицини знахідку утилізували. А ще за три дні результат аналізу відібраних проб підтвердив, що тварина загинула від африканської чуми свиней.

Працівники Олександрійської дільниці ветмедицини сьогодні, 21 січня, проводили побудинковий обхід у селі Кустин, цікавляться у місцевих жителів наявністю свиней у господарствах та їхнім здоров'ям.

Завідувач Олександрійської дільниці ветмедицини Олексій Главацький:

– Перепитуємо, скільки свиней вони утримують, чи не хворі свині.

– Якось обстежуєте їх? (запитує журналіст)

– Не маємо права. Хіба, господарі пустять до хліва – тоді. А так – все зі слів.

Причиною побудинкових обходів став перший з 2018-го року факт смерті тварини від африканської чуми свиней. Мертву свиню між селами Великий Олексин та Хотин, приблизно за сім кілометрів від Кустина, виявили 12-го січня. Про знахідку місцеві жителі повідомили Шпанівську сільську раду.

Голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук:

– Через один чи два дні ми виїхали, побачили, що вона дійсно там є. Передзвонили у Держпродспоживслужбу. Вони зробили дезінфекцію і здали на аналіз.

До 14-го січня мертва свиня лежала серед стихійного сміттєзвалища поряд із дорогою.

Начальник Рівненської районної державної лікарні ветмедицини Микола Білоус:

– Того ж дня ми провели захоронення на глибині 2 метри. Також провели дезінфекцію цього місця вапном. Продезінфікували місце, де робили розтин. Теж прохлорували.

Зразки, відібрані з тіла свині, відправили на експертизу до столиці. 17-го січня там підтвердили, що причиною загибелі тварини стала африканська чума свиней. Вже наступного дня трикілометрову територію навколо місця знахідки оголосили захисною зоною. На цій території – лише поля та луки. Тому ще живих тварин знищувати, аби уникнути поширення хвороби– не довелося.

Десять сіл – потрапили до десятикілометрової зони нагляду. За інформацією Районної державної лікарні ветмедицини, на цій території утримують близько двох тисяч свиней.

Начальник Рівненської районної державної лікарні ветмедицини Микола Білоус:

– В цих господарствах провели огляд свиней працівники лікарні ветмедицини. На сьогодні хворих не виявлено.

Стихійне сміттєзвалище між Великим Олексином та Хотином пообіцяв ліквідувати голова Шпанівської ОТГ.

Голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук:

– Ми його утилізуємо. Служба зробить ще одну обробку того місця, щоб локалізувати джерело африканської чуми.

Карантинні заходи триватимуть упродовж щонайменше сорока днів.

Автор: Роман Свирида

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди