У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливості

У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливості

У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливості Суспільне Херсон

Понад 40 років у академічному ліцеї Скадовська діє музей. Серед експонатів - листи родичів засновника міста Сергія Скадовського, шкільна форма різних років, фотокартки та конспекти вчителів післявоєнних років.

Різні за тематикою і часом локації, предмети, що мають свою історію – все це представлено у колекції шкільного музею, говорить його директорка Людмила Давидова:

"У нас дуже багато цінних матеріалів, оскільки тут зібрані оригінали документів 20 – 30 х років з моменту заснування школи, фотографії і свідчення людей тих часів. У нас цілі альбоми, де учні збирали, коли працювали над конкретною темою або особистістю. І збирали такі матеріали, пов’язані з подією. І також музей в 90 роках – Людмила Іллівна, яка завідувала музеєм. Вона встановила зв’язки з сім’єю засновника міста – з онуком Сергія Балтазаровича і він приїздив до школи і передав дуже багато цінних речей з сімейного архіву".

А це – стенд з фотографіями вчителів, які працювали на початку заснування Скадовської школи:

"Перед нами стенд, присвячений вчителям, які в різні роки працювали в нашому ліцеї. Це - ті люди, які робили імідж першої в місті, які подбали, щоб вона стала кращою не тількі в місті, в районі і навіть в області", - говорить Людмила Давидова.

У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливостіСуспільне Херсон

За словами завідувачки, найбільший інтерес у відвідувачів музею викликає шкільна форма різних років:

"Особливо цікаві для дітей ті речі, які мають – близькі їх батькам. Перед нами шкільна форма. Діти із задоволенням підходять і фотографуються біля неї і запитують, чи носили саме таку форму. А чому саме така, що за зазначок? І це їм дуже цікаво. Ці форми нам передали колишні учні нашої школи. Крім піонерської, у нас є шкільна форма дівчаток. Це - традиційна форма, яку носили дівчата у 80 – 90 роках і трохи модернізована уже синього кольору , яка з’явилася у 90. 44с. Правда, у дітей виникає запитання, чому немає хлопчачої форми. Їм це цікаво, якою вона була? Кажу, особливо не змінилась, традиційний костюм".

У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливостіСуспільне Херсон

Привертає увагу, говорить жінка, цей маленький літачок:

"Цей макет літака у нашому музеї недаремно. Адже є дуже цікава історія , яку діти запам’ятовують, а потім переповідають. Учень школи Іван М’ята у 1935 році став свідком того, як над містом літав літак. Було вже темно. Хлопчик зрозумів, що літак не може приземлитися. Тому він підняв тривогу і почав розпалювати багаття і саме це врятувало життя льотчика і до Скадовська приїхав комісар авіації і хлопчику подарували форму льотчика і покатали на літаку. І для нього це стало великою подією в житті".

У Скадовському ліцеї на Херсонщині понад 40 років діє музей: які його особливостіСуспільне Херсон

Музей у ліцеї є учасником обласного конкурсу віртуальних екскурсій – "Край, у якому ми живемо".

Еріка Авдєєва, Вячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди