У Перечинській ОТГ нема полігона для вивезення сміття

У Перечинській ОТГ нема полігона для вивезення сміття

У Перечинській ОТГ нема полігона для вивезення сміття

За словами голови Перечинської об’єднаної територіальної громади Івана Погоріляка, в Ужгороді відмовилися приймати сміття з Перечинської ОТГ у грудні 2019 року. Землі для нового полігона побутових відходів на території громади нема.

Законсервований полігон побутових відходів біля Перечина. Сюди протягом 2002-2014 років звозили сміття з районного центру та села Сімер, розповідає голова Перечинської ОТГ Іван Погоріляк. Останні 5 років сміття з Перечинщини приймав Ужгород.

ІВАН ПОГОРІЛЯК

ГОЛОВА ПЕРЕЧИНСЬКОЇ ОТГ

«Але з грудня нам заборонили туди вивозити сміття, тому що воно також переповнене. На даний момент возимо на одну площадку, де сортуємо. І там накопичується невідсортоване сміття, яке плануємо при створенні сміттєзвалища його вивезти».

Сміття з Перечинської ОТГ сортує підприємець Василь Пйоса. Розповідає: відсортоване сміття останні 2 місяці не вивозиться.

ВАСИЛЬ ПЙОСА

СОРТУЄ СМІТТЯ

«Стікло отсортованоє, бутилка, там дальше – «петка», пльонка, бумага. То всьо отсортовується. Тут у мене працює 3-є чоловік, офіційно. Вони перебирають. Тут складірують».

Для вивозу сміття, за словами голови Перечинськоої ОТГ Івана Погоріляка, необхідно знайти місце для нового полігона побутових відходів, площею 2 гектари.

ІВАН ПОГОРІЛЯК

ГОЛОВА ПЕРЕЧИНСЬКОЇ ОТГ

«Ми зверталися до обласної адміністрації, райдержадміністрації нашої, тому що, на жаль, у нас землі в ОТГ обмежені – з одного боку гори, з іншого річка. І такі землі, що підпадають під вимоги будівництва сміттєзвалища, у нас, на жаль, відсутні. Тому й ми зверталися, щоб вишукати можливість знайти землі за межами населених пунктів, бо так має бути за вимогами ДБН. Но поки що, відповіді не маємо».

Виконувач обов’язки голови Закарпатської ОДА Олексій Гетьманенко сказав, що має розібратися у цій ситуації і дасть відповідь 4 березня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди