У США приховали фільми про біржову торгівлю після скандалу з інвестфондами. Що відбувається

У США приховали фільми про біржову торгівлю після скандалу з інвестфондами. Що відбувається

У США приховали фільми про біржову торгівлю після скандалу з інвестфондами. Що відбувається

"Вовк з Уолл-стріт", "Уолл-стріт", "Гра на пониження" і "У топці" – стрімінгові платформи Netflix, Hulu, а також Disney + приховали фільми про біржову торгівлю після того, як користувачі Reddit скупили акції мережі магазинів з продажу відеоігор та ігрових консолей GameStop. На це звернуло увагу видання the Verge.

Єдиним доступним варіантом перегляду картин про біржову торгівлю стали покупка або оренда. Жоден із сервісів ситуацію не прокоментував.

Що за історія з інвестфондами

На фондовому ринку існує таке поняття як "шорт" – він же "коротка позиція", або "продаж без покриття". Суть шортів полягає у тому, що торговець продає акції, якими на момент продажу не володіє, в надії заробити на їх подальшому зниженні в ціні. Трейдерів, що грають на пониження, називають "ведмедями".

Компанія GameStop користувалася великою популярністю серед шорт-продавців через результати останніх років – акції компанії з мережею ігрових роздрібних магазинів постійно падали, і навіть запуск нового покоління консолей в листопаді 2020 року не зміг помітно поліпшити ситуацію.

У США приховали фільми про біржову торгівлю після скандалу з інвестфондами. Що відбувається

З цієї причини інвестори, включаючи хедж-фонд Melvin Capital, робили багато ставок на пониження акцій GameStop, тим самим отримуючи прибуток, коли це відбувалося.

Але у січні 2021 року користувачі спільноти Wall Street Bets на Reddit стали скуповувати акції мережі GameStop, щоб підняти її ціну. Це робилося для того, щоб хедж-фонди, які робили ставки на подальше падіння акцій, почали втрачати гроші.

В результаті дій користувачів Reddit через кілька тижнів акції компанії зросли більш ніж у десять разів, а ряд фондів були змушені закрити свої короткі позиції ("шорти") з мільярдними збитками.

26 січня завдяки користувачам Reddit акції GameStop стали найбільш вторгованими у світі – вони обійшли цінні папери Tesla, Apple і Microsoft. Ще у вересні 2020 року акції GameStop коштували 10 доларів, втім у п'ятницю, 29 січня, вартість акцій зросла на 68%, їх ціна склала 325 доларів за штуку.

На всю ситуацію навіть звернув увагу Ілон Маск, поділившись у своєму твіттері посиланням на спільноту Wall Street Bets.

Брокерська компанія Robinhood заборонила купувати на своєму майданчику акції десятка компаній, зокрема GameStop, AMC, BlackBerry і Bed Bath & Beyond, після того, як ціни на них злетіли через дії користувачів сабреддіту WallStreetBets. Перший груповий судовий позов проти Robinhood вже зареєстрували в Нью-Йорку. Позивачі звинуватили компанію у "спробі маніпуляції ринком заради прибутку окремих людей і фінансових організацій".

Також стало відомо, що письменник і сценарист Бен Мезріч почав писати книгу про ці події майже відразу після того, як історія "війни" Reddit з хедж-фондами потрапила на шпальти світових ЗМІ. У п'ятницю, 29 січня, студія MGM вже придбала права на екранізацію майбутньої роботи.

Читайте також

Disney обмежив доступ до мультфільмів "Пітер Пен" і "Дамбо" через образливі стереотипи

Netflix набрав 200 мільйонів передплатників і більше не братиме гроші в борг

Соціальна дистанція і вакцина від кризи. Що трапилося з кіно у 2020 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше