В Аравійській пустелі археологи знайшли біблійний царський пурпур

В Аравійській пустелі археологи знайшли біблійний царський пурпур

В Аравійській пустелі археологи знайшли біблійний царський пурпур ISRAEL ANTIQUITIES AUTHORITY

Під час розкопок у долині Тімна, розташованої в глибині Аравійської пустелі, археологи знайшли фрагмент тканини, що була пофарбована у колір королівського пурпуру. Артефакт належить до першого тисячоліття до нашої ери, а саме часу завоювання біблійним царем Давидом Ідумейського царства.

Як повідомляє ВВС, королівським пурпуром називали дуже стійкий і дорогий барвник. Він цінувався на вагу золота та асоціювався з вищою знаттю і священнослужителями.

Знавець античних часів, доктор Наами Сукенік каже, що це найраніший відомий зразок такої тканини у всьому Південному Леванті. До цього були відомі лише зразки королівського пурпуру часів Римської імперії, тобто щонайменше на тисячу років молодше.

Своїм пурпуровим кольором тканина зобов'язана трьом видам молюсків, що мешкають в Середземному морі. Зазначається, що у долині Тімна розташовувалися знамениті мідні Копальні царя Соломона. Туди тканину доставили за сотні кілометрів, що, ймовірно, збільшило її вартість, а власнику додало престижу.

"Чудовий відтінок, той факт, що фарба не линяє, і складності з видобутком барвника, який зустрічається в незначних кількостях в раковинах живих морських равликів, все це сильно підвищувало вартість такої фарби, яка часто цінувалася навіть вище золота. Думаю, якби ми мали можливість заглянути в гардероб царя Давида або Соломона, ми напевно виявили б там одяг кольору королівського пурпуру", — розповів доктор Сукенік.

Своєю чергою, професор Тель-Авівського університету Ерец Бен-Юсеф, який керує розкопками, додав, що шмат тканини виявили в глибині пустелі, "де такі цінні тканини зазвичай не в ходу".

"Для королівського пурпуру це дуже ранній період і дуже дивне місце", — сказав професор.

За його словами, ця знахідка демонструє в Новому Світі життя кочових народів на зорі становлення Ідумейського, Моавітського та Аммонітянського царств.

Що відомо

  • В іспанській гробниці археологи знайшли кришталевий кинджал віком 5 тисяч років.
  • В Ізраїлі знайшли табличку з християнським надписом віком у півтори тисячі років.
  • Італійські археологи знайшли рештки двох чоловіків, які загинули внаслідок виверження вулкана майже дві тисячі років тому в давньоримському місті Помпеї.
  • На території Туреччини археологи розкопали могилу давньогрецького поета та астронома Арата, який жив у 315 році до нашої ери. Йому належать астрономічна поема "Явища".
  • Археологи знайшли під мексиканським містом нові частини ацтекської вежі з черепів.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше