Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Однією з причин, чому Бурштинську центральну міську лікарню (Прикарпаття) визначили опорною, є те, що вона - більш доступна для пацієнтів, - пояснює мотиви заступник начальника обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Михайло Паскар. За його словами, час добирання до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

15 січня Кабмін ухвалив розпорядження "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року".

Новий хірургічний корпус Галицької лікарні відкрили у 2017 році. Тут знаходяться реанімація, хірургічне, неврологічне, травматологічне, урологічне, офтальмологічне, пологове та гінекологічне відділення. Також лікарня вдруге підтвердила статус "Лікарня, доброзичлива до дитини".

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Пацієнтка Галицької лікарні Оксана Грицаїшин задоволена умовами та ставленням персоналу у закладі.

В середньому за рік лікарня на стаціонарі обслуговує 5 300 пацієнтів, а лікарі проводять близько 900 операцій.

"Щодо обладнання в операційній, у нас є лапароскопічна стійка, якою виконують малоінвазивні операції на органах черевної порожнини, є фіброгастроскоп, є відеостійка, рентген обладнання. Звичайно, є техніка, яка потребує оновлення", - розповідає т.в.о. генерального директора КНП "Галицька лікарня" Володимир Крупа.

За словами Володимира Крупи, у лікарні є усі можливості стати опорною, бо забезпечені необхідною кількістю працівників та обладнанням. З доїздом проблем теж нема, оскільки медзаклад обслуговує практично весь район.

Бурштинська міська лікарня працює з 1967 року. Завідувач поліклініки "Бурштинська центральна міська лікарня" Зіновій Савчак каже, що раніше у лікарні було 300 ліжко-місць, а після реорганізації – 100. Минулого року на стаціонарі пролікували близько двох тисяч пацієнтів.

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Мати пацієнтки КНП "Бурштинська центральна міська лікарня" Надія Лотоцька каже, що усім задоволена: "Персонал дуже хороший, лікар дуже старанний. Ми всім задоволені".

За словами Зіновія Савчака, до них звертаються люди не тільки з Бурштина, а й з навколишніх сіл: "Лікарня згідно з рейтенговими позиціями займає в області 6 місце. Думаю, тому вона і входить в перелік тих, що могли б надавати допомогу на першому рівні, як лікарня інтенсивного лікування. Якщо чогось з обладнання нема, то ми над цим працюмо. Поступив перший транш від Бурштинської міської ради,якщо не помиляюся, у суму 3 млн грн".

У бурштинській лікарні як і в галицькій проводять операції за допомогою лапароскопічної стійки. Завдяки цьому обладнанню видалення апендициту і гриж можна проводити безболісно для пацієнта.

"Ми намагаємося щоразу збільшувати кількість таких операцій, бо операції малоінвазивним способом зменшують реабілітацію пацієнтів і операційну травму. У нас за рік - близько 300 операцій хірургічного втручання, біля 100 – травматологія, 100 – гінекологічні, близько 30 – урологічні", - розповів завідувач хірургічного відділення КНП "Бурштинська центральна міська лікарня" Володимир Наконечний.

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Чи має бурштинська лікарня усі умови стати опорною

Народний депутат від 84-го виборчого округу Ігор Фріс каже, що 16 січня подав запит до обласної держадміністрації та Міністерства охорони здоров'я України, щоб йому надали інформацію, за якими критеріями обирали опорну лікарню.

"Критерії стосовно кількості успішної народжуваності, кількість інсультів, які були проліковані в обох лікарнях, скільки операцій, чи є все необхідне обладнання. У Бурштині є проблема з рентгеном, до мене були неодноразові звернення, щоб допомогти купити новий рентген апарат. У Галичі з цим проблем нема. У держави чомусь виникають проблеми з виплати зарплат у бурштинській лікарні, у Галичі такого немає. Існує проблема з тими пацієнтами, які обслуговуються у Бурштині, а належать до Галицького району. Через них Бурштинська лікарня недоотримує співфінансування з держбюджету", - повідомив Ігор Фріс.

Опорні лікарні – це багатопрофільні медзаклади інтенсивного лікування. Вони мають надавати як невідкладну медичну допомогу так і повний пакет медичних послуг.

За словами заступника начальника обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Михайла Паскара, відбір проводили з представниками Агентства США з міжнародного розвитку.

"Визначили опорною лікарнею бурштинську, але це ще суперечливе питання, там мала кількість населення - 15 тисяч людей. Багатопрофільні лікарні ще формувалися із зоною доступу 60 кілометрів – 60 хвилин. Це було основним, тому вибрали лікарню в Бурштині. Вона є в центрі між Галичем і Рогатином. Це не означає, що інші лікарні будуть закривати чи скорочувати. Усі лікарні до 23 лютого зможуть подати пакет документів і укласти договір з Національною службою здоров’я України", - пояснив Михайло Паскар.

Авторка: Тетяна Куліковська

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди