У Житомирі СБУ затримала контрактника 95 бригади, який продавав наркотики військовим та цивільним

У Житомирі СБУ затримала контрактника 95 бригади, який продавав наркотики військовим та цивільним

У Житомирі СБУ затримала контрактника 95 бригади, який продавав наркотики військовим та цивільним
Фото: Facebook Ірина Мартинюк

СБУ викрила на збуті наркотиків контрактника 95 бригади, який організував наркотрафік у свою військову частину, інші військові формування Житомирського гарнізону та продавав наркотики цивільним. Правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину та обрання запобіжного заходу.

Про це 30 січня повідомила речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк. За її словами, затриманий військовослужбовець 95 бригади, який організував канал збуту наркотиків та синтетичних психотропних речовин до своєї військової частини та інших військових формувань Житомирського гарнізону, сам є наркозалежним.

"Клієнтура" серед військовиків у нього була досить широка та не обмежувалася виключно ними – збував він наркотики і своїм знайомим цивільним, – каже Ірина Мартинюк. – Наркоторгівля була жвавою – щоденно він збував до десятка дрібнооптових наркопартій. Із близькими знайомими контрактник зустрічався особисто, із рештою клієнтів працював через систему закладок. За оперативними даними, щоденна виручка від наркоторгівлі становила близько 10 тисяч гривень".

Оперативники СБУ задокументували неодноразові факти продажу цим контрактником наркотиків і психотропів його колегам-військовим. Під час одного з таких випадків продавця і затримали – при ньому було 20 грамів амфетаміну (це більше 100 доз) та 10 коробок із розфасованим канабісом. Ірина Мартинюк говорить, що за цінами "чорного ринку" вартість вилученого – понад 15 тисяч гривень.

Під час обшуків за місцем проживання та служби військового вилучили ще 100 доз психотропів та канабіс, а також знаряддя для їх фасування.

Наразі правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину та обрання йому запобіжного заходу. В рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 2 статті 307 Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів Кримінального кодексу України, встановлюють джерела надходження наркотиків і причетність до організації каналу інших людей.

За словами Ірини Мартинюк, операцію з викриття ділка проводили співробітники управління СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції Житомирщини, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону і за сприяння командування 95 окремої Десантно-штурмової бригади Збройних сил України.

Читайте також

  • На Житомирщині затримали п'ятьох наркоділків, які у закинутому сховищі виготовляли амфетамін.
  • На Житомирщині керівник громадської організації та військовослужбовець організували наркобізнес.
  • На Житомирщині лейтенанта внутрішньої служби підозрюють у постачанні в'язням наркотиків.
  • На Житомирщині у поселенки санаторію вилучили партію наркотиків.
На початок